РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стрелкова А. Ю. 
Генеза та сутність вчення про порожнечу в філософії буддизму : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / А. Ю. Стрелкова; НАН України, Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди. - Київ, 2017. - 32 c. - укp.

Проаналізовано новий підхід до вивчення буддійської філософії, згідно з яким в основі буддизму всіх історичних періодів і напрямів лежить спільна для них усіх філософська база – "філософія порожнечі", яка містить три нерозривно пов'язані виміри: "порожнечу речей" (їх плинність та взаємозумовленість), "порожнечу понять" (їх нездатність вмістити в собі істинну реальність) та "порожнечу свідомості" (її здатність вміщувати все що завгодно). У зв'язку з цим філософію порожнечі розглянуто не в традиційному ключі, як одну в ряду інших буддійських доктрин (шунья-вада – "вчення про порожнечу" – Нагарджуни), а як найважливішу базову філософію буддизму в цілому. На підставі вивчення першоджерел мовами оригіналу (палі, санскрит, китайська, японська) розглянуто сутність та генезис ідей порожнечі, розкрито їх втілення у конкретному історико-філософському контексті, а також на конкретних прикладах продемонстровано ефективність застосування випрацьованого підходу до розв'язання філософських проблем буддійської онтології, гносеології, етики, філософії мови. Констатовано, що розроблений методологічний підхід уможливлює здійснення адекватної історико-філософської реконструкції загальнобуддійської філософії порожнечі, яка грунтується на внутрішній логіці самого буддійського вчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Э35-100

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського