РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпінець Л. І. 
Бріофітні угруповання та їх ренатуралізаційна роль на породних відвалах вугільних шахт Червоноградського гірничопромислового району : автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л. І. Карпінець; НАН України, Ін-т екології Карпат. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Вивчено структуру бріосинузій та їх участь у відновленні техногенних субстратів на території Червоноградського гірничопромислового району. На досліджуваних відвалах виявлено 14 стійких мохових угруповань та встановлено їх ранг як епігейних синузій. Визначено видовий склад мохових синузій, проведено аналіз репродуктивної та життєвої стратегій кожного виду, еколого-біоморфної та географічної структури. Визначено проективне покриття та частоту трапляння кожного виду. Показано, що під впливом мохового покриву змінювались температурний і водний режими субстрату та показники актуальної кислотності. Встановлено, що бріосинузії позитивним чином впливали на збагачення субстрату відвалів органічним Карбоном та біогенними елементами, а саме: Калієм, Фосфором, Нітрогеном та Кальцієм, сприяли збільшенню кількості еколого-трофічних груп мікроорганізмів та, поступово формуючи на шахтних відвалах мало- та багатовидові заростання, впливали на первинну продуктивність рослинного покриву. Здатність адаптуватись у мінливому середовищі (активація біосинтезу вільного проліну, вуглеводів та фенольних сполук, зміни у фотосинтетичному комплексі) зумовила поширення толерантних видів бріофітів на шахтних відвалах, які, покращуючи екологічні мікроумови субстрату, сприяють заселенню та подальшому онтогенезу судинних рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*801.36 + П033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського