РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бокотей О. В. 
Першопринципні розрахунки електронних та фононних підсистем і оптичні властивості гіротропних кристалів типу Hg3X2Y2 : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. В. Бокотей; "Ужгород. нац. ун-т", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено принципи електронних та фононних підсистем і оптичних властивостей гіротропних кристалів типу Hg3X2Y2. Проведено порівняльний аналіз впливу аніонного заміщення на електронну структуру кубічних халькогалогенідів меркурію. Встановлено, що аніонне заміщення Te→Se→S у сполуках Hg3X2Y2 призводить до збільшення ширини забороненої зони. Використано наближення LDA+U для розрахунків зонної структури кристалів Hg3Te2Cl2 тa Hg3Se2Cl2 для отримання значень непрямої забороненої зони, близьких до експериментально визначених із аналізу оптичних спектрів. Проаналізовано вплив точкових дефектів на формування зонної структури кристала Hg3Te2Cl2 з використанням моделі суперкомірок. Показано, що аніонні вакансії модифікують структуру енергетичних зон, що відображається на електронних та оптичних властивостях досліджуваного кристала. Встановлено, що природа міжатомних взаємодій у кристалах типу Hg3X2Y2 має комбінований характер та включає іонну та ковалентну складові. Проведено детальний аналіз симетрії фундаментальних мод, дисперсії фононів, загальної та парціальних густин фононних станів для кристала Hg3Те2СI2. Представлено моделювання раман-спектра та ідентифікацію фононних характеристичних смуг для визначення значень коливань атомів на основі їх симетрійного аналізу порівняно з результатами розрахунків динаміки гратки кристала Hg3Те2СI2. На основі досліджень електронних енергетичних спектрів проведено інтерпретацію експериментальних результатів з дослідження оптичної активності у кристалах Hg3X2Y2 (X = Sе, Те). Установлено кореляцію між існуванням явища оптичної активності та реалізацією прямих оптичних переходів у досліджуваних сполуках. Розраховано компоненти тензора гірації для кристала Hg3Se2Cl2. Проведено теоретичні розрахунки значень показників заломлення, оптичних діелектричних констант та коефіцієнтів відбивання для поліморфів (α), (´β), (ϒ) - Hg3S2Cl2 та кристала Hg3Te2Cl2 у рамках моделі зв’язуючих орбіталей Харрісона. Розрахунки проведено для спектральної області, далекої від краю поглинання, де немає дисперсії показника заломлення. Показано, що модель Харрісона дає змогу аналізувати оптичні властивості сполук типу Hg3X2Y2.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427593 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського