РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черникова А. О. 
Диференціація процесуальної форми адміністративного судочинства України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Черникова; Держ. наук.-дослід. ін-т МВС України. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти диференціації процесуальної форми адміністративного судочинства. На основі комплексного аналізу наукових праць, чинного законодавства, судової практики, нормативно-правових актів у сфері адміністративної юстиції зарубіжних країн континентальної системи права розглянуто теоретико-правові засади диференціації процесуальної форми адміністративного судочинства, різновиди останньої та напрями удосконалення законодавчих приписів, спрямованих на належне її дотримання. З’ясовано поняття та сутність процесуальної форми адміністративного судочинства і констатовано відсутність достатнього наукового інтересу до цієї категорії. Розглянуто диференціацію процесуальної форми як гарантію оптимізації адміністративного судочинства і запропоновано авторське розуміння цього процесу, його характеру, критеріїв та сприяючих чинників. Виявлено генезис диференціації процесуальної форми адміністративного судочинства, зумовлений розвитком суспільства і держави, їх правовими, соціальними й економічними цінностями на тому чи іншому етапі. Визначено правову природу письмового провадження в адміністративному судочинстві, можливість його віднесення до диференційованих процесуальних форм та доцільність перейменування на документарне провадження. Окреслено зміст скороченого провадження в адміністративному судочинстві, його мету і завдання, напрями удосконалення нормативного закріплення цієї процесуальної форми. Охарактеризовано форми адміністративного судочинства з особливими процесуальними вимогами, обґрунтовано різні нормопроектувальні і правотворчі підходи та сформульовано поняття особливої процесуальної форми адміністративного судочинства. Проаналізовано нормативно-правові підходи законодавця окремих зарубіжних країн континентальної правової системи щодо диференціації процесуальної форми адміністративного судочинства, їх спільні і специфічні риси, констатовано доцільність запозичення окремих з них у вітчизняний закон. Здійснено моніторинг проблемних питань диференціації процесуальної форми вітчизняного адміністративного судочинства і запропоновано авторське бачення шляхів їх вирішення. Одержані в процесі проведеного дослідження результати стали підставою для висновку про необхідність введення у науковий обіг адміністративного судочинства категорії "процесуальна форма" та удосконалення чинного законодавства у напрямі забезпечення диференціації процесуальної форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.217

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427255 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського