РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727461<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрусєва В. М. 
Інформаційне суспільство у контексті сучасної цивілізаційної ситуації : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. М. Кондрусєва; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено інформаційне суспільство (ІС) у контексті сучасної цивілізаційної ситуації, проаналізовано антропокультурні виміри інформаційних технологій. Розглянуто формування сітьової ідентичності у сучасному українському суспільстві. Встановлено значення освіти для розвитку концепції ІС в Україні. Зазначено, що ІС розуміється: по-перше, як соціальне явище, яке виступає наступним специфічним етапом розвитку постіндустріального суспільства, де саме інформація й усе, що з нею відбувається (створення, використання, поширення, зберігання), є системотворчим фактором, який суттєво змінює буквально всі соціальні та господарсько-економічні відносини; по-друге, як повноцінне комплексне поняття, у якому наука, освіта, економіка та культура є повністю взаємодоповнюючими факторами, а головний успіх впровадження та застосування його прямо пов'язаний із синергією всіх складових смислових компонентів. Отже, ІС відрізняється від інших товариств тим, що інформація, знання, інформаційні послуги і всі галузі, пов'язані з їх виробництвом, зростають більш швидкими темпами, стають домінуючими факторами розвитку суспільства. Інформація перетворюється на основний стратегічний ресурс і головне джерело суспільного багатства. ІС розглядається у контексті сучасної цивілізаційної ситуації, оскільки цей контекст надає можливість точніше оцінити особливості розвитку сучасного суспільства. Зазначемо сучасну цивілізаційну ситуацію як процес: сприйняття та інтерпретації світовим товариством соціальних і культурних явищ залежно від системи загальнолюдських соціокультурних цінностей; підтримання універсальної картини світу, наднаціональної ідентичності та життєвого порядку у глобалізованої соціальної спільноти на основі загальних смисложиттєвих цінностей, а також соціальних і культурних практик; розвитку загальнолюдського знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С + А6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського