РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беліцька М. В. 
Літологія і технологічні властивості донних осадків річок Дніпровсько-Бузького лиману : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / М. В. Беліцька; НАН України, Держ. наук. установа "Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення". - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено літологію різних генетичних типів сучасних відкладів, побудовано літологічні колонки та розрізи окремих ділянок Дніпра, Інгульця, Південного Бугу. Виокремлено роль техногенного та природного факторів у формуванні техногенних родовищ і рудопроявів. За результатами вивчення літолого-технологічних особливостей донних осадків охарактеризовано процеси сучасного осадконакопичення та утворення "техногенних родовищ" в річках Дніпровсько-Бузького лиману. Визначено технологічні властивості донних осадків річок Дніпровсько-Бузького лиману, запропоновано технологічні схеми комплексної переробки сучасного алювію. Літологічні розрізи верхнього шару донних осадків у профілях найбільш репрезентативних ділянок річки Інгулець відображають вплив техногенних чинників, що позначаються в перемішуванні шарів осадків і накопиченні продуктів подрібнення та збагачення залізистих кварцитів. Зазначені ділянки є перспективними для збагачення з отриманням кондиційного залізорудного концентрату із загальним вмістом заліза 65,4 мас. %. Сучасні заплавні та руслові відкладення Дніпра, Південного Бугу, Інгулу, Інгульця та їх приток містять підвищені концентрації важких мінералів - альмандину, ільменіту, циркону, монациту та низку техногенних компонентів: зерен металургійного заліза, міді, бронзи та інших сплавів. Для комплексної переробки таких полімінеральних осадків запропоновано багатостадійну сепарацію з послідовним виділенням кількох мономінеральних концентратів. Окрім економічних переваг, вона має також екологічне спрямування, оскільки забезпечує очищення річкової мережі від промислового забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.512 + Д344.014(922.82)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського