РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавренюк О. О. 
Етнонаціональні особливості українського вбрання : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / О. О. Лавренюк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто соціокультурний аспект розвитку народного українського вбрання від появи племен слов'ян (VI - IX ст.) до формування нації та народу (XV - XVII ст.), поглиблення його регіональних особливостей (XVI - XVIII ст.). Установлено, що традиційне українське вбрання, збагачене елементами культури сусідніх і віддалених народів, у цілісному художньому комплексі поєднує загальнослов'янські, загальноукраїнські, регіональні та локальні ознаки. Доведено, що мистецька своєрідність традиційного одягу найбільшою мірою збереглася в середовищі українського селянства. Станово-корпоративний зміст традиційного українського вбрання унаочнює козацький і корпоративний одяг ремісничих цехів Поділля, Полтави та Києва, традиція вжитку яких була призупинена об'єктивними та суб'єктивними історичними обставинами у XVIII ст. У XIX - на початку XX ст. народне вбрання зазнало змін унаслідок процесів індустріалізації та урбанізації. Сучасне переосмислення ролі та місця традиційного вбрання українською спільнотою, його активне залучення у спеціальних акціях доводить його життєздатність як дієвого елементу української культури XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.63(4УКР) + Т52(45УКР)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424778 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського