РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Биба Є. Г. 
Формування структури та механічних властивостей конструкційних титанових сплавів під час активованого спікання порошків гідриду титану : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.06 / Є. Г. Биба; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Досліджено вплив фізичних (накладання механічних коливань, гермоциклювання) та хімічних (додаванням бору та боромістких сполук) методів активації на формування структури та властивостей пресовок із порошку гідриду титану та його сумішей із порошками бору, дибориду титану та карбіду бору в умовах швидкісного нагрівання та короткочасних витримок. Вивчено вплив дисперсності порошків гідриду титану на закономірності їх ущільнення під час пресування. Експериментально доведено, що пресування порошків гідриду титану в умовах багатоступеневого циклічного навантаження-розвантаження активує процес ущільнення за механізмом структурної деформації та, вже на стадії пресування, дає змогу отримати пресовки з пористістю 10 % вже при технічно й технологічно прийнятних тисках пресування 560 МПа. Встановлено закономірності активованого спікання пресовок із порошків гідриду титану в умовах термоциклювання при температурах фазового перетворення α→β→α. Розроблено фізичні засади отримання спеченого титану з мінімальною кількістю домішок в умовах найбільш швидкісного електронно-променевого нагрівання. Показано, що накладання механічних коливань на пресовку із порошку гідриду титану під час спікання вдвічі інтенсифікує процес дегідратації та видалення водню із об'єму пресовки та сприяє утворенню стискаючих напружень, що підвищують міцність спеченого титану. Комплексно досліджено фазові та структурні перетворення, які відбуваються при електронно-променевому нагріванні гідриду титану, бору та боромістких сполук. На основі цього встановлено, що використання порошків B4C, TiB2 та B при швидкісному електронно-променевому спіканні TiH2 дозволить отримати титан-матричний композит із достатнім рівнем фізико-механічних характеристик для використання його в якості конструкційного матеріалу, а також значно знизити вартість виробів з нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського