РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725126<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Говорова Ю. С. 
Вплив низьких температур та молекулярного оточення на фазові переходи у гемоглобінвмісних системах : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Ю. С. Говорова; НАН України, Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Вивчено фазові переходи у гемоглобінвмісних системах в результаті дії на них низьких температур і зміни молекулярного оточення. Як такі системи було обрано ізольований гемоглобін, гемоглобін у складі тіней еритроцитів, гемоглобін у фракціях екстрактів плаценти людини та суспензії еритроцитів. Вивчення термодинамічних і кінетичних параметрів термоденатурації гемоглобіну показало, що присутність у розчині білка кріозахисних речовин різної концентрації має як стабілізувальний, так дестабілізувальний вплив на конформаційну стабільність макромолекули. За зниженням термостабільності гемоглобіну людини досліджені кріопротектори можна розташувати у ряд: ГЛ < ОЕГn = 25 < ОЕГn = 25 < ДМСО. Показано, що заморожування розчинів гемоглобіну з 40 та 50 % концентрацією досліджених в роботі кріопротекторів сприяє збільшенню термостабільності заморожуваного білка у порівнянні з білком, який не був підданий низькотемпературному впливу. Показано, що зміни фазових переходів у системах, які містять тіні еритроцитів і фракції екстрактів плаценти, мають оборотний характер. Заморожування плаценти до -196°С не викликає відмінностей значень температур і характеру фазових переходів у досліджених системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського