РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Uddin J. 
Association of women's occupation with actual and ideal number of children in Bangladesh: a case of role incompatibility = Зв'язок жіночої зайнятості з актуальною та ідеальною кількістю дітей в Бангладеш: приклад функціональної неможливості / J. Uddin, H. Uddin, M. Rahman // Демографія та соц. економіка. - 2020. - № 2. - С. 139-154. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

Обернений зв'язок між працевлаштуванням жінок і народжуваністю є предметом постійної уваги фахівців у розвинених країнах. Водночас існування подібного зв'язку у країнах із низьким рівнем доходу і пронаталістичних країнах, де вартість догляду за дітьми нижча, практично не досліджено. Мета дослідження - вивчити зв'язок жіночої зайнятості з двома моделями поведінки, пов'язаної із народжуваністю, а саме з фактичною та ідеальною кількістю дітей у родині у Бангладеш. Ураховуючи вказаний розрив у відомих на сьогодні опублікованих результатах спеціалізованих досліджень, ми зосередили зусилля на вивченні залежності між фертильністю і зайнятістю, спираючись на встановлення розбіжностей між реальною і бажаною кількістю дітей за різних моделей жіночої поведінки, спираючись на результати демографічного опитування та обстеження стану здоров'я (Demographic and Health Survey, DHS) Бангладеш 2014 р. Під час цього обстеження було опитано 14 318 одружених жінок віком від 18 років. Для оцінювання зв'язку зайнятості жінок із фактичною та бажаною кількістю дітей у них використано логістичні регресійні моделі. З'ясовано, що загалом у Бангладеш, як і у розвинених країнах, зв'язок жіночої зайнятості із реальною кількістю дітей є оберненим. На відміну від жінок, які не працюють, професійно зайняті на кваліфікованій роботі жінки частіше мають двох або менше живих дітей (показник нерівномірності (Odd Ratio) OR = 1,35; 95 % довірчий інтервал (Confidence Interval) CI - 1,16 - 1,58) і двох або менше від бажаної кількості дітей (OR = 1,51; 95 % CI - 1,21 - 1,88) у повністю відрегульованій моделі. Однак зв'язок цей суттєво змінюється залежно від показника масмедіа (частоти перегляду газет, радіо та телебачення за типовий тиждень): жінки, професійно зайняті у кваліфікованому секторі, мають більшу ймовірність мати двох або менше живих дітей за вищого показника масмедіа. Отримані результати застосовано для розвитку соціальної політики Бангладеш. Політики можуть сприяти діяльності, що приносить дохід, і заохочувати жінок до участі в економічних сферах, вплинувши таким чином на зниження народжуваності та контролюючи зростання населення на національному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.249.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського