РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724276<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalev V. 
Comparative features of open source software products for the development of an automated breast cancer diagnostic program = Порівняльна характеристика можливостей програмних продуктів з відкритим кодом доступу для розробки автоматизованої програми діагностики раку молочної залози / V. Kovalev, Ye. Diachenko, V. Malyshev, S. Rjabceva, O. Kolomiets, M. Lyndin, R. Moskalenko, A. Dovbysh, A. Romaniuk // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 4. - С. 377-385. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Рак молочної залози (РМЗ) - одне з найчастіших онкологічних захворювань у світі серед жінок з високою захворюваністю та смертністю. Надійність гістологічної верифікації РМЗ залежить від досвіду, знань патолога, його готовності до самовдосконалення та вивчення спеціалізованої літератури. Цифрова патологія також широко використовується в навчальних цілях, в телепатології, телеконсультаціях та науково-дослідних проектах. Нещодавно розроблена система Whole Slide Image (WSI) відкриває великі можливості у покращанні якості гістопатологічної діагностики. Розробка різноманітного програмного забезпечення для морфологічної діагностики - важливий напрямок для підвищення якості гістологічної верифікації діагнозу в онкопатології. Мета роботи - пошук і порівняльний аналіз існуючих програмних засобів з відкритим вихідним кодом для обробки повнослайдових гістологічних зображень. У результаті здійснено детальне дослідження програмних продуктів з відкритим вихідним кодом ASAP, Orbit, Cytomine та QuPath. Проаналізовано їх особливості та методи обробки зображень, на основі яких було визначено, що програмне забезпечення QuPath має найкращі характеристики для використання у розробці автоматизованої програми діагностики онкологічної патології. QuPath поєднує в собі зручний простий інтерфейс, розширюваність функціоналу користувацькими модулями та відсутність високих вимог до обчислювальної потужності. Крім цього, QuPath направлений на роботу з повнослайдовими зображеннями з імуногістохімічними маркерами; функції, реалізовані в даному програмному забезпеченні, надають змогу проводити морфометричний аналіз. Використання QuPath допоможе зберегти час на розробку графічного інтерфейсу користувача і надасть систему, яку можна розширювати - додавати нові ключові функції, визначені метою. QuPath підтримує розширення, розроблені за допомогою різних мов програмування, включаючи MATLAB та Python.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського