РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724144<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Толубко В. Б. 
Математичні моделі та алгоритм обробки діагностичної інформації для побудови інтелектуальної системи діагностування радіоелектронної техніки / В. Б. Толубко, В. В. Вишнівський, С. І. Глухов, Ю. В. Березовська // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2019. - № 4. - С. 5-13. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлені математичні моделі та алгоритм обробки діагностичної інформації для інтелектуальної системи діагностування. Остання являє собою центр обробки діагностичної інформації як елемент другого рівня системи технічного обслуговування і ремонту радіоелектронної техніки, до якого діагностична інформація, отримана з використанням методів фізичного діагностування (енергодинамічного, енергостатичного, електромагнітного) буде надходити від об'єктів діагностування (радіолокаційних станції, комплексних засобів автоматизації, засобів зв'язку, аеродромного обладнання, атомних електричних станцій тощо). У ході проведення прискорених випробувань радіоелектронних компонентів на надійність були отримані залежності діагностичних параметрів від часу, значення яких записані у базу даних інтелектуальної системи. На основі їх порівняння зі значеннями діагностичних параметрів, отриманих під час проведення діагностування зазначеними методами та записаними у базу знань, приймається рішення про технічний стан цифрових пристроїв блоків радіоелектронної техніки. Крім того, стає можливим виконання такої функції технічної діагностики як визначення залишкового ресурсу складових об'єктів радіоелектронної техніки. Вирішення задач, пов'язаних з проведенням діагностування та прогнозування, зумовило побудову математичних моделей обробки діагностичної інформації, в основу яких покладений метод найменших квадратів. Вибір даного методу обумовлений тим, що отримані залежності діагностичних параметрів від часу являють собою функції, побудовані на основі їх усереднених значень запропонованим методом, а також його високими результатами апробації. Впровадження інтелектуальної системи діагностування призведе до підвищення показників надійності об'єктів радіоелектронної техніки та заощадження державних коштів, які витрачаються на багаторазове резервування її блоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського