РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723878<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архій Е. Й. 
Оцінка екзокринної функції підшлункової залози у пацієнтів на хронічний панкреатит у поєднанні з гіпертонічною хворобою / Е. Й. Архій, Л. Б. Прилипко, Б. М. Галай // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 1. - С. 39-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Дослідження більшості науковців медичної спільноти підверджують факт наявності поєднаних патологій, що передбачає подальше вивчення цих станів. Однією із таких комбінацій є хронічний панкреатит (ХП) та гіпертонічна хвороба (ГХ). Обидва захворювання взаємно погіршують перебіг одне одного. Мета дослідження - вивчення екзокринної функції підшлункової залози (ПЗ) за умов поєднання ХП та ГХ. Для вивчення досліджуваної проблеми було проведено комплексне обстеження 102 хворих на ХП у поєднанні з ГХ II стадії, які сформували основну групу, та 23 практично здорових осіб, які склали контрольну групу. Оцінка зовнішньосекреторної функції ПЗ здійснювалася шляхом вимірювання еластази-1 у калі, діастази в сечі та для встановлення наявності феномену "відхилення ферментів у кров" - ліпази, амілази у крові. Зважаючи на чутливість та специфічність використаних авторами методів, провідним індикатором екзокринної функції ПЗ у даному дослідженні можна вважати рівень фекальної елестази-1. Одержані результати вказують на те, що у обстеженого контингенту пацієнтів переважає зовнішньосекреторна недостатність на межі помірного та легкого ступеня тяжкості (<$E157,82~symbol С~17,28> мкг/г проти <$E203,47~symbol С~13,64> мкг/г у осіб контрольної групи, p << 0,01). Аналізуючи показники концентрацій діастази у сечі, амілази та ліпази у крові, можна стверджувати, що ні гіперамілазурію, ні гіперамілаземію, ні гіперліпаземію у обстежених пацієнтів не було діагностовано, хоча значення усіх трьох останніх показників статистично значимо відрізнялися від таких же у осіб контрольної групи. Під час вивчення кореляційних зв'язків встановлено позитивний сильний зв'язок між діастазурією та ліпаземією (r = 0,62, p << 0,01), діастазурією та амілаземією (r = 0,67, p << 0,01), прямий сильний кореляційний зв'язок між ліпаземією та амілаземією (r = 0,54, p << 0,01) та слабкий зворотній зв'язок між концентрацією діастази у сечі та еластазою-1 у калі (r = -0,20, p = 0,05) у обстеженого контингенту пацієнтів. Висновки: комплекс обстеження пацієнтів на ХП у поєднанні з ГХ має включати дослідження екзокринної функції ПЗ. Зважаючи на доступність, вартість та інформативність вивчених методів діагностики, рекомендовано використовувати визначення ФЕ-1, як специфічного маркера екзокринної функції ПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського