РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khukhlina O. S. 
Clinical course features of non-alcoholic steatohepatitis on obesity background in comorbidity with chronic obstructive pulmonary disease = Особливості клінічного перебігу неалкогольного стеатогепатиту на тлі ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень / O. S. Khukhlina, O. Ye. Hryniuk, O. S. Voievidka, V. S. Haidychuk, O. Ye. Mandryk, L. Yu. Kosar // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 158-166. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - з'ясувати клінічні, ультрасонографічні та біохімічні особливості перебігу неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) за коморбідності з ожирінням I ступеня, хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) 2 - 3-ї стадій D у порівнянні з перебігом НАСГ на тлі ожиріння без ХОЗЛ шляхом вивчення частоти й інтенсивності провідних клінічних і біохімічних синдромів НАСГ, порівняння ультрасонографічної (УСГ) характеристики НАСГ залежно від наявності ХОЗЛ. Обстежено 105 хворих на НАСГ, з яких 52 хворих на НАСГ із ожирінням I ст. (1-ша група) (чоловіків було 18, жінок - 24 особи), 53 хворих на НАСГ із ожирінням I ст. та ХОЗЛ 2 - 3 D (чоловіків було 28, жінок 13 осіб) (2-га група). Для визначення залежності перебігу НАСГ від наявності ХОЗЛ групи хворих рандомізовані за віком, ступенем ожиріння. Середній вік пацієнтів склав (<$E55,7~symbol С~3,22>) років. Визначали функціональний стан печінки за загальноприйнятим переліком активності ферментів, маркерів пігментного та азотистого обміну, протеїнограми, ліпідограми, іонограми, обчислення коефіцієнта де Рітіса, проводили УСГ дослідження. З метою кількісної оцінки змін ехогенності печінки використали метод еходенситометрії з обчисленням гепаторенального індексу (ГРІ). У пацієнтів 2-ї групи симптоми астено-вегетативного синдрому, диспепсії, відчуття тяжкості або болючість ппід час пальпації у правій підреберній ділянці спостерігалися частіше у 2,1 разу, 1,7 разу та у 2,5 разу (p << 0,05) у порівнянні з хворими 1-ї групи. Клінічно синдром холестазу встановлено у 28,8 % хворих на НАСГ та у 62,3 % хворих на НАСГ та ХОЗЛ. У пацієнтів 2-ї групи частота спленомегалії перевищила показник у 1-й групі відповідно у 2,7 разу (p << 0,05). Серед біохімічних синдромів у обстежених осіб 2-ї групи встановлено цитолітичний (100,0 %), холестатичний (73,6 %), який перевищував за частотою показник у 1-й групі у 2,3 разу (p << 0,05), мезенхімально-запальний, який виникав із вищою частотою, ніж у 1-й групі - в 1,9 разу (p << 0,05), та синдром печінковоклітинної недостатності (ПКН) (50,9 %), який виникав з вищою частотою, ніж у 1-й групі - у 2,6 разу (p << 0,05). Висновок: клінічний перебіг НАСГ за коморбідності з ожирінням характеризується вищою частотою та інтенсивністю клінічних синдромів, маніфестація яких вірогідно зростає за умов приєднання, хронічного обструктивного захворюванням легень 2 - 3 D: астено-вегетативного, абдомінально-больового, портальної гіпертензії, спленомагалії, холестазу; а також частота та інтенсивність біохімічних синдромів: мезенхімального запалення, холестазу, печінковоклітинної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р412.2 + Р514.16 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського