РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723764<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярошенко П. М. 
Узагальнена математична модель руху комбінованого посівного машинно-тракторного агрегату / П. М. Ярошенко, В. М. Арендаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 275-289. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Якість технологічних операцій залежить від характеру руху агрегату і, насамперед, від того, як забезпечується стійкість керованого руху. Навіть при незначній зовнішній дії, яка спричинила відхилення машини з еластичними колесами від початкової траєкторії, повернення до неї можливе тільки в результаті докладання зусиль механізатором до системи керування. Відхилення колісної машини від заданого напрямку руху може бути наслідком дії зовнішніх сил на еластичні колеса, поворотів керованих коліс у межах зазору і деформації деталей рульового керування, а також неточностями роботи механізатора. Через це актуального значення набуває забезпечення керованого прямолінійного руху серійними моделями колісних тракторів класу 30 кН. Підвищення робочих швидкостей руху енергонасичених тракторів потребує від механізатора значних зусиль і витрат енергії на керування. Отже, підвищення стійкості руху комбінованих посівних агрегатів є важливим науково-прикладним завданням. Мета роботи - розробка теоретичної узагальненої математичної моделі руху комбінованого посівного машинно-тракторного агрегату на базі орно-просапного трактора в технологічному процесі сівби. Основними завданнями цієї роботи є проведення теоретичних досліджень і удосконалення математичної моделі стійкості руху посівного комбінованого агрегату на базі орнопросапного трактора класу 30 кН з рамною конструкцією остова, а також проаналізувати вплив динаміки складових частин комбінованого посівного агрегату при виконанні технологічного процесу з навішеними спереду культиватором та позаду трактора сівалкою. Для розробки математичної моделі руху комбінованого посівного агрегату представимо його як трьохелементну модель і будемо використовувати для розрахунку рівняння Лагранжа другого роду. При складанні математичної моделі були прийняті шість допущень, що надали змогу спростити розв'язання поставленої задачі, а також відкинути фактори, які ускладнюють розробку математичної моделі та на хід розрахунків практично не впливають. У результаті проведеної роботи було з'ясовано, що дослідження стійкості руху агрегату можна виконати на основі трьохмасової моделі, яка має лінійні характеристики зовнішніх опорів, без урахування буксування рушіїв по опорній поверхні. На основі проведених теоретичних досліджень встановлено, що одержана математична модель надає можливість визначати межі стійкості руху комбінованого агрегату при проведенні технологічного процесу сівби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського