РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник І. М. 
Сучасні можливості корекції вісцеральної гіперчутливості у хворих на синдром подразненого кишечника / І. М. Скрипник, І. Г. Криворучко, О. Ф. Гопко, Н. П. Приходько // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 2. - С. 37-44. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити терапевтичну ефективність та переносність олії м'яти перцевої у пацієнтів з верифікованим діагнозом синдрому подразненого кишечника (СПК) залежно від фенотипу. До клінічного дослідження було залучено 54 амбулаторних пацієнтів (середній вік - (37,6 +- 5,9) року), котрим згідно з Римськими критеріями IV (2016) установлено діагноз СПК, із них СПК із закрепом (СПК-З) - у 18 хворих, СПК з діареєю (СПК-Д) - у 19, СПК змішаного типу (СПК-Зм) - у 17. Спостереження проведено впродовж 28 днів. Усі пацієнти приймали олію м'яти перцевої ("Капсумен") за схемою: 1 капсула тричі на добу впродовж 3 діб, потім 1 капсула двічі на добу до 28-ї доби. Критерії ефективності: динаміка частоти дефекацій, форма калу за Бристольською шкалою, оцінка больового синдрому та метеоризму за візуальною аналоговою шкалою. Оцінку тяжкості симптомів та якості життя (ЯЖ) пацієнтів проводили за допомогою спеціалізованих опитувальників (IBS-SSI (Irritable Bowel Syndrome-Symptom Severity Index) і IBS-QoL (Evaluation of the Irritable Bowel Syndrome Quality of Life)). Призначення дієтичної добавки "Капсумен" сприяло зниженню тяжкості симптомів у пацієнтів із СПК-З в 1,7 разу, із СПК-Зм - в 1,4 разу, із СПК-Д - в 1,3 разу (p << 0,01). У хворих на СПК-З установлено м'який послаблювальний ефект препарату, що сприяло поліпшенню задоволення випорожненнями в 1,7 разу та зниженню впливу СПК на ЯЖ у 1,8 разу (р << 0,01). У групах пацієнтів із СПК-Зм та СПК-Д статистично значуще зниження ступеня тяжкості захворювання відбулося лише за рахунок зменшення інтенсивності болю в 1,8 і 1,5 разу (p << 0,01) відповідно та кількості днів, коли виникали больові відчуття, в 1,6 та 1,5 разу (p << 0,01). Загальний бал ЯЖ за опитувальником IBS-QoL статистично значущо (p << 0,01) зменшився, що підтверджує статистично значуще поліпшення ЯЖ та окремих її складових. Висновки: олія м'яти перцевої - ефективний засіб для швидкого усунення симптомів СПК, є доступним і безпечним для тривалої терапії захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-52 + Р281.742

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського