РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723539<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Милиця М. М. 
Особливості накладання та укріплення товстокишкового анастомозу у хворих з інсулінорезистентністю / М. М. Милиця, В. В. Стеблянко, Т. В. Олійник // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 73-79. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості накладання та укріплення товстокишкового анастомозу (ТКА) у хворих з інсулінорезистентністю (ІР) з використанням сучасних адгезивних матеріалів. З метою визначення особливостей накладання та укріплення ТКА у хворих з ІР з використанням сучасних адгезивних матеріалів обстежено та прооперовано 80 осіб (медіана віку - 64 (57; 71) роки). Усіх пацієнтів було розподілено на дві групи, залежно від методу укріплення шва ТКА: 1-ша група - 40 осіб, яким виконано накладання однорядового безперервного шва (ОБШ) ТКА (медіана віку - 65 (57; 75) років, 2-га група - 40 осіб, яким виконано накладання однорядового безперервного шва ТКА, та з метою герметизації та укріплення зони анастомозу додавали сучасний адгезив для тканин H-бутилціаноакрилат (катсил) (медіана віку хворих - 63,5 (58,5; 70,5) року. Проведено визначення спектра мікробної флори виділень із дренажів поблизу анастомозу та аналіз післяопераційних ускладнень. У хворих з ІР, яким з метою додаткового укріплення зони ТКА після накладання ОБШ використовували адгезив для тканин H-бутилціаноакрилат, траплялася достовірно менша кількість пацієнтів з поєднанням двох різних штамів мікроорганізмів у порівнянні з хворими, яким накладали ОБШ ТКА без додаткового укріплення, [2 (5,0 %) хворих проти 9 (22,5 %)) (<$Echi sup 2 ~=~5,17>, df = 1; p << 0,05], а також достовірно більше пацієнтів з відсутнім ростом мікроорганізмів у посівах із зони анастомозу [11 (27,5 %) хворих проти 3 (7,5 %) хворих відповідно) (<$Echi sup 2 ~=~5,54>, df = 1; p << 0,05]. В обох групах, незалежно від методу накладання анастомозу, відзначалися гнійно-запальні ускладнення, проте у хворих з додатковим укріпленням зони ТКА кількість гнійно-запальних змін рани та випадків неспроможності ТКА було достовірно меншою у порівнянні з пацієнтами без додаткового укріплення 2,5 %, проти 17,5 % відповідно (<$Echi sup 2 ~=~6,65>, df = 1; p << 0,05 та <$Echi sup 2 ~=~5,00>, df = 1; p << 0,05 відповідно). Висновок: використання сучасного адгезиву для тканин H-бутилціаноакрилат (катсил) для додаткового укріплення зони ТКА у хворих з інсулінорезистентністю сприяє достовірному зниженню забруднення зони довкола анастомозу, а також зменшенню кількості гнійно-запальних змін рани та випадків неспроможності ТКА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського