РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Покляцький А. Г. 
Вплив скандію на механічні властивості зварних з'єднань сплаву Д16, отриманих з присадними дротами різних систем легування / А. Г. Покляцький, В. Є. Федорчук, С. І. Мотруніч, Ю. В. Фальченко, Г. П. Кисла // Автомат. зварювання. - 2020. - № 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено вплив скандію в присадних дротах типу СвАМг6, Св1201 і СвАК5, а також коливань дуги, спричинених пропусканням електричного струму через ділянку присадки, на формування структури швів під час аргонодугового зварювання (АДЗ) неплавким електродом тонколистового алюмінієвого сплаву Д16. Зображено криві розподілу твердості металу в зоні зварювання та визначено межі міцності зварних з'єднань і металу швів після природного старіння зразків. Показано, що використання присадних дротів зі скандієм, як і звичайних серійних, призводить до утворення дрібнозернистої дендритної структури металу швів. Проте через низький (0,15 - 0,17 %) вміст скандію у швах навіть у разі зварювання з коливаннями дуги формування субденбритної структури не відбувається. Використання присадних дротів зі скандієм може зменшити ступінь розміцнення металу швів у разі зниження у них загальної кількості основних легуючих елементів. Позитивний вплив добавок скандію разом із використанням коливань дуги на ступінь розміцнення та межу міцності металу швів простежується у разі застосування присадного дроту системи легування Al - Si. Проте максимальний рівень міцності як зварних з'єднань, так і металу швів забезпечується під час АДЗ неплавким електродом сплаву Д16 товщиною 2 мм із серійними присадними дротами СвАМг6 і СвАМг63.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.31 + К233.107.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського