РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рухмакова О. А. 
Безвідходні технології переробки продуктів бджільництва (аналітичний огляд) / О. А. Рухмакова, С. В. Олійник, О. М. Котенко, І. В. Герасимова, М. І. Борщевська // Вісн. фармації. - 2020. - № 1. - С. 37-45. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Мета роботи - огляд і аналіз публікацій, присвячених безвідходним технологіям переробки прополісу та пилку квіткового. Матеріалом дослідження - іноземні та вітчизняні публікації стосовно переробки продуктів бджільництва. У роботі використано методи інформаційного пошуку, аналізу та узагальнення. Наведено дані літератури щодо розробки технологічних методів переробки прополісу та пилку квіткового. Розглянуто технологію очищення прополісу від воскових компонентів і оптимальні умови одержання з прополісу фенольних фракцій - гідрофільної та гідрофобної. На прикладах наведено безвідходну технологію переробки прополісу-сирцю і комплексну переробку квіткового пилку. Проаналізовано оптимальні параметри процесу одержання ферментної субстанції зі шроту пилку квіткового та доцільність його використання як білкової кормової добавки. Висновки: проведено огляд наукових публікацій, присвячених розробці безвідходних технологій переробки продуктів бджільництва. Аналіз наукових досліджень показав, що одержання апіпрепаратів залишається актуальним напрямком сучасної фармації. Вагомий внесок у розвиток даної проблематики зробили праці наукової школи О. І. Тихонова з комплексної безвідходної переробки прополісу-сирцю і пилку квіткового з метою одержання стандартизованих біологічно активних субстанцій, необхідних для створення і виробництва лікарських препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-68 + Л667.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського