РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волкова А. В. 
Дослідження показників захворюваності населення на епілепсію в Україні на державному та регіональному рівнях / А. В. Волкова, Ю. В. Корж, Н. В. Олейнікова, Л. В. Терещенко, Ю. Л. Зайцева // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2019. - 5, № 4. - С. 14-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз динаміки показників захворюваності населення на епілепсію в Україні та в її адміністративно-територіальних об'єднаннях (областях). Дослідження проведено за 2013 - 2017 рр. відповідно до офіційних даних ДЗ "Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України". Використовувались логічний, математико-статистичний, системно-аналітичний, ретроспективний і порівняльний методи аналізу. За результатами дослідження установлено, що мінімальна кількість хворих на епілепсію серед населення України за 2013 - 2017 рр. відмічалась саме у 2014 р. Це зумовлено значним зниженням кількості населення країни внаслідок відокремлення АР Крим та уведення військового режиму на сході країни. Аналіз показників захворюваності на епілепсію серед осіб працездатного віку визначив, що збільшення кількості хворих спостерігається у таких адміністративно-територіальних об'єднаннях, як Одеська, Сумська, Львівська і Тернопільська області. Доведено, що саме західні області України лідирують за кількісними показниками захворюваності. За середнім значенням показників захворюваності населення на епілепсію (2013 - 2017 рр.) проведено розподіл адміністративно-територіальних об'єднань і сформовано 3 групи областей (із високим, середнім та низьким рівнем захворюваності). Установлено, що найбільш загрозлива епідеміологічна ситуація спостерігається у 8 областях України. Визначення показника рівня загальної захворюваності хворих на епілепсію працездатного віку показало, що максимальні значення захворюваності спостерігаються у Волинській (2,75 %), Закарпатській (2,25 %) та Львівській (1,55 %) областях. Висновки: результати дослідження можуть бути використанні у розробці науково-прикладних підходів до організації ефективного фінансування надання ефективної медичної та фармацевтичної допомоги в Україні з урахуванням динамічних і територіальних особливостей розвитку епідеміологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.262 + Р627.709.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського