РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722858<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лупак Р. Л. 
Інституціональні аспекти державного регулювання розвитку цифрової економіки України / Р. Л. Лупак, Т. Ф. Штець, О. П. Пришляк // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 271-277. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обгрунтовано інституціональні аспекти державного регулювання розвитку цифрової економіки України, на основі яких створюються необхідні умови для функціонування базисних і похідних інститутів цифровізації, повноцінної реалізації їх функцій та завдань. Встановлено, що елементами інституціонального забезпечення державного регулювання розвитку сектора цифрової економіки в Україні є інституціонально-правовий базис, інституційно-організаційна платформа, інституційно-інфраструктурне забезпечення, інституційно-економічний блок та інституційно-психологічне середовище. Для формування достатнього інституціонально-правового базису необхідно реалізувати низку інструментів, серед яких - законодавчі основи функціонування цифрової економіки, врегулювання функціонування головних інститутів цифрової економіки, усунення правових обмежень для розвитку та поширення принципів цифрової економіки в бізнесі та нових галузях, надання спеціального правового режиму для суб'єктів господарської діяльності з високим рівнем інформатизації та відкритості до співпраці в межах розвитку цифрової економіки. Реалізація таких інструментів, як формування інституційного забезпечення планування державної політики розвитку сектора цифровізації економіки, створення інституцій координації діяльності сторін, зацікавлених у розвитку цифрової економіки, запровадження інституту моніторингу та ефективності державної політики розвитку цифрової економіки дозволить вибудувати в Україні достатню інституційно-організаційну платформу цифровізації. Розвитку інституційно-інфраструктурного забезпечення цифровізації національної економіки сприятимуть: створення цифрових платформ бізнесу, держави та громадськості, формування єдиних цифрових хмарних платформ, розвиток інституційного середовища досліджень та розробок у сфері цифрової економіки, вибудування інформаційної інфраструктури. У межах інституційно-економічного блоку державного регулювання в аналізованій сфері слід реалізувати низку програм державно-приватного партнерства, розбудовувати інфраструктуру підтримки високотехнологічних стартапів та інвестування зі спеціалізацією на проектах сектора ІКТ, формувати методичні центри системи інтелектуально-кадрового забезпечення потреб розвитку цифрової економіки. Формування якісного інституційно-психологічного середовища необхідне для популяризації ідеї цифровізації економіки України в середовищі бізнесу та громадськості. Цьому сприятиме функціонування єдиного цифрового середовища довіри, розвиток інфраструктури охорони та захисту інтелектуальної власності, популяризація переваг і можливостей цифровізації економіки та суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,111 + У9(4Укр)ф + У9(4Укр)21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського