РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хименко О. А. 
Розвиток інноваційної діяльності та державне управління: деякі методологічні аспекти / О. А. Хименко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 69-77. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто "розвиток інноваційної діяльності" як окремої категорії, дослідження її як явища та як процесу, визначення мети, завдань, суб'єкта, об'єкта, цілей і цінностей державного управління в контексті інноваційної діяльності. Сьогодні вивчення питання участі держави в інноваційній діяльності, як у випадку "інновації для державного управління", так і у випадку "державне управління для інновацій", зосереджується переважно на різних аспектах державного управління притаманними інноваційній діяльності явищами та процесами, або на особливостях створення, впровадження та застосування інновацій, або звужуються до розгляду державного регулювання інноваційної діяльності. На основі застосування до інноваційної діяльності трикомпонентної моделі процесу управління "дія-акт-дія" сформульовано особливості її перебігу на мікроекономічному рівні, зазначено відмінності між поняттями "розвиток інноваційної діяльності" та "інноваційний розвиток", наголошено на ключовій ролі вмотивованого працівника у "розвитку інноваційної діяльност", розглянуто процес появи "управлінської інновації". Запропоновано розглядати "розвиток інноваційної діяльності" як окрему категорію та визначити категорії "управлінська інновація", "розвиток інноваційної діяльності", "інноваційний розвиток" детермінантами інноваційної діяльності. З урахуванням сучасної правової доктрини та теорії конкурентної переваги країн запропоновано ієрархію цінностей і специфічних цілей державного управління в контексті інноваційної діяльності, стратифікованих за рівнями (політичний, економічний, структурний, соціальний, індивідуальний) ухвалення відповідного рішення. "Інноватизацію людського капіталу" визначено метою, "забезпечення мотивації суб'єкта до підвищення конкурентоспроможності результатів його діяльності" - завданням, "розвиток інноваційної діяльності" - об'єктом, а "людину творчу" - суб'єктом державного управління в контексті інноваційної діяльності. Спеціалізованим фактором конкурентоспроможності обрано "інновативність людського капіталу" та окреслено ключову роль держави та системи вищої освіти у його забезпеченні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55 + У9(4Укр)21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського