РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kutniy K. 
Structural state effect on mechanical properties and acoustic emission of high-purity titanium at different types of deformation = Вплив структурного стану на механічні властивості та акустичну емісію високочистого титану за різних видів деформації / K. Kutniy, I. Kislyak, A. Kalchenko, P. Stoev, M. Tikhonovsky, P. Khaimovich // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 29-37. - Бібліогр.: 39 назв. - англ.

Наведено результати дослідження механічних властивостей високочистого титану з розмірами зерен від десятків нанометрів до кількох мікрометрів за одноосного розтягнення, одноосного стискання і мікроіндентування. Різні структурні стани в високочистому титані сформовано шляхом інтенсивної пластичної деформації за схемою "осаджування - видавлювання - волочіння" в поєднанні з відпалами за температур 250 - 550 <^>oC і квазігідроекструзією за кімнатної температури та температури рідкого азоту. Визначено значення меж плинності та величини мікротвердості для зразків високочистого титану з різним розміром зерна. Показано, що поєднання інтенсивної пластичної деформації та кріогенної квазігідроекструзії надало можливість створити високочистий нанокристалічний титан із високими механічними властивостями. Дані експериментів проаналізована щодо виконання співвідношення Хола - Петча та розбіжностей величин меж плинності за стискання та розтягнення (S-D ефект). Показано задовільне виконання співвідношення Хола - Петча для високочистого титану в усій області досліджених значень розміру зерна і встановлено помітне розходження у величинах меж плинності на стиснення і розтягнення. Визначено значення коефіцієнтів у рівнянні Хола - Петча для деформації розтягненням, стисненням і для мікроіндентування. Ці коефіцієнти помітно нижче відповідних значень для технічних сортів титану, тобто в високочистому титані межі зерен є слабшими бар'єрами для рухомих дислокацій, ніж в технічному титані, у якого межі збагачені домішками. З'ясовано особливості емісії акустичних хвиль за стискування зразків, що мають різний структурний стан. Зроблено висновок, що деформація титану в усіх досліджених структурних станах відбувається шляхом дислокаційного ковзання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.16 + В371.21 + В376

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського