РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krupka M. I. 
Transformation of directions of interaction of tax bodies and enterprises in the process of the realization of tax control = Трансформація напрямів взаємодії податкових органів та підприємств у процесі реалізації податкового контролю / M. I. Krupka, G. Lew, L. P. Tkachyk, M. V. Rubakha, O. S. Irshak // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 4. - С. 208-220. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Спрямованість податкових реформ в Україні, розвиток партнерських взаємовідносин між платниками та органами контролю вимагає нових підходів до проведення податкового контролю. Сучасний стан функціонування системи податкового контролю в Україні свідчить про необхідність та одночасно неготовність її до переходу на нові прогресивніші форми, зокрема горизонтальний моніторинг. Мета роботи - обгрунтування необхідності налагодження ефективної взаємодії платників та органів контролю в контексті підвищення якості податкового контролю. Методологічною базою дослідження, зокрема теоретичних положень, є методи наукової абстракції, індукції, дедукції, логічний метод тощо. Для аналітичного дослідження використано математичні методи, зокрема кореляційно-регресійний аналіз, методи порівняння та групування, синтезу, табличний і графічний методи. У результаті дослідження з'ясовано, що основними чинниками, які перешкоджають запровадженню горизонтального моніторингу в Україні, є невідповідність законодавчої бази, незахищеність конфіденційності інформації про діяльність платників податків, корупція в органах ДФС, великі обсяги тіньової економіки в країні тощо. Поряд із цим високий рівень неузгодженості донарахованих податкових зобов'язань і значна кількість спорів унаслідок цього також підтверджують низький рівень довіри та співпраці між органами ДФС і платниками. Проведений аналіз стану податкових перевірок та динаміки податкового боргу - розрахунок кореляційних взаємозв'язків між цими показниками (R<^>2 = -0,92) і прогноз податкового боргу - показав, що превентивні заходи податкового контролю не дисциплінують платників щодо погашення ними податкової заборгованості, натомість кількість фактично проведених податкових перевірок позитивно впливають на погашення податкового боргу платниками. Такі результати дослідження свідчать про наявність проблем у налагодженні довірливих взаємин між платниками та органами контролю та необхідність пошуку шляхів їх налагодження в контексті розвитку прогресивних форм податкового контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)261.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського