РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Afandiyev E. 
Studying the quality of drill pipes clamped in a wedge clamp / E. Afandiyev, M. Nuriyev // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 4/7. - С. 16-21. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Останнім часом велика увага приділяється організаційним заходам щодо підвищення якості продукції нафтового машинобудування, зокрема, впровадження систем менеджменту якості на базі стандартів ISO серії 9000. Проте не втратили своєї значимості технологічні методи забезпечення якості. Розглянуто чинники, що впливають на якість циліндричної тонкостінної деталі в процесі експлуатації. Найбільш істотними факторами є зусилля, що діють на деталь в процесі її захоплення в затискному механізмі. Проведено експерименти на дію навантажень на деталь, що затискають. Мета експериментів - встановлення впливу на напруги та деформації циліндричних тонкостінних деталей різних факторів. Основними факторами крім доданих сил є кут охоплення затискного елемента, довжина зіткнення його з деталлю, розподіл навантаження на зубцях затискного елемента. З розвитком глибокого буріння та збільшенням навантажень, що діють на клинові захвати, зростають вимоги, що пред'являються до їх утримувальної здатності. Недостатня утримувальна здатність клинового захвату може призвести до пошкодження труби в місці затиску її клинами. У цьому випадку затискні зусилля діють в одній і тій же області труби, утворюючи стоншення шийки за тривалої експлуатації. Результатом таких пошкоджень є передчасний вихід бурильної труби з ладу та небезпека виникнення аварійної ситуації. Істотний вплив на утримувальну здатність клинового захвату надають елементи його конструкції. Має значення також напружений стан бурильної труби, затисненої в клиновому захваті. Розраховано оптимальні геометричні характеристики затискних губок. Найкращі показники надають рифлені губки з косою насічкою, що перехрещується. Розглянуто розподіл навантаження на зубцях затискних губок. Показано, що оптимальний розподіл навантаження на зубцях забезпечують губки з косою насічкою, що перехрещується. У цьому випадку на 1-й зуб доводиться 26 % навантаження, на 2-й - 22 %, на 3-й - 19 %, на 4-й - 17 %, на 5-й - 16 %. Результати отриманих даних надають можливість внести такі зміни в конструкцію затискних пристроїв, які істотно підвищать їх утримувальну здатність і зменшать небезпеку виникнення аварійних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.8 + И-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського