РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nanka A. 
Improving the efficiency of a sowing technology based on the improved structural parameters for colters / A. Nanka, I. Morozov, V. Morozov, M. Krekot, A. Poliakov, I. Kiralhazi, M. Lohvynenko, K. Sharai, A. Babiy, M. Stashkiv // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 4/1. - С. 33-45. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета дослідження - підвищення ефективності технологічного процесу сівби сільськогосподарських культур на підставі проведення теоретичних і експериментальних досліджень функціональних залежностей операцій технологічного процесу від параметрів сошників. Обгрунтовано їх варіанти, наступний синтез яких у різних поєднаннях, залежно від вимог, надав можливість створити сімейство універсальних, комбінованих і спеціальних сошників. На основі співставлення аналізу та експериментальних досліджень широко використовуваних конструкцій сошників і параметрів їх роботи виявлено недоліки в експлуатації, а також встановлено їх вплив на зниження врожайності зернових культур. У цьому випадку теоретично обгрунтовано вплив типу та конструкції сошників на взаємодію з насінням і грунтом під час проведення посівних робіт за різних умов. Це надало можливість встановити зв'язок між параметрами сошників і операціями технологічного процесу. На підставі отриманих даних розроблено нові конструктивні елементи та типи сошників (їх сімейство), які забезпечують вимоги агрономічної науки та споживачів. Вони вдосконалюють технологічні процеси взаємодії їх конструктивних параметрів (лобової поверхні, наральника, бічних щік) із грунтом. Це покращує формування борозни для насіння, розміщення його рівномірно по площі та глибині, і загортання вологим грунтом. Цим поліпшуються умови проростання насіння, розвитку культурних рослин і підвищується врожайність до 10 %. Ці робочі органи здатні виконувати рядовий, вузькорядний, розкидний, протиерозійний посів і підсівати зріджені сходи, підвищують врожайність і захищають грунт від ерозії. Так, в результаті вдосконалено та створено таке сімейство сошників для зернових сівалок: універсальні наральникові: наральниковий сошник, анкерний сошник, наральниковий сошник з комбінованим наральником, сошник з комбінованим наральником з вирізами в щоках і ущільнювачем сепаратором грунту, наральниковий сошник з спрямовувачем і регульованим відбивачем насіння; вузькорядні: наральниковий сошник; комбіновані: комбінований наральниковий сошник з прямим кутом входження в грунт з спрямовувачем і відбивачем насіння; протиерозійні: наральниковий сошник, анкерно-дисковий сошник з механізмом навішування, лаповий сошник, дисковий сошник.


Індекс рубрикатора НБУВ: П145.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського