РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попова С. М. 
Стан та проблеми формування депозитних ресурсів банків України за рахунок фінансів домогосподарств / С. М. Попова, О. П. Мельникова, Д. М. Загорська, Н. В. Невідома // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 1. - С. 46-54. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Діяльність банківського сектору неможлива без залучення депозитних ресурсів, наявність яких безпосередньо впливає на його здатність до кредитно-інвестиційної діяльності. Аналіз статистичних даних показав, що найбільшу частку в депозитному портфелі банків України займають депозити домашніх господарств. Наявні економічні, політичні та соціальні чинники ускладнюють процес залучання фінансових ресурсів домогосподарств до банківського сектору, що, своєю чергою, перешкоджає інвестиційній діяльності банків та, як наслідок, економічному зростанню країни. У зв'язку з цим дослідження проблем формування депозитних ресурсів банків за рахунок фінансів домогосподарств є досить актуальним та потребує детального аналізу. Проведено всебічний статистичний аналіз динаміки структури депозитних ресурсів банків України за період з 2007 до 2017 рр. Виявлено основні тенденції у динаміці та структурі депозитного портфеля банківського сектору. Найбільшу увагу приділено аналізу залежності депозитних ресурсів банків від доходів населення з застосуванням статистичних методів. Виявлено тенденцію зниження темпів приросту депозитів домашніх господарств у порівнянні з темпами приросту доходів населення. У ході дослідження побудовано регресійну залежність між депозитами домашніх господарств і доходів населення України. Для порівняльного аналізу та більш детального обгрунтування результатів дослідження розглянуто відповідні показники Росії та побудовано регресійну залежність депозитів від доходів населення Росії. Порівняння побудованих моделей свідчить, що зміни у доходах населення Росії призведуть до більшої зміни в депозитах домогосподарств Росії, ніж аналогічні зміни у доходах населення України на депозити домогосподарств України. Висока якість побудованих моделей свідчить про те, що вони можуть бути використані для прогнозування значень, а також як підгрунтя для подальшого дослідження заходів щодо залучення депозитних ресурсів банків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.183 + У9(4УКР)262.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського