РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Космеда Т. 
Інтерпретація ідеологеми "українська мова" в сучасному російському мовознавстві: "мова, як і природа, не має злої волі..." / Т. Космеда // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 38. - С. 78-84. - Бібліогр.: 82 назв. - укp.

У дослідженнях деяких сучасних російських лінгвістів (напр., А. Камчатнова та Н. Ніколіної) висловлюється думка (вона відображена й у вишівських підручниках для філологів-русистів), що заперечує існування української мови як самостійної мови східнослов'янської групи. Як вважають ці вчені, до східнослов'янської групи мов належить винятково російська мова з чотирма наріччями, до яких, окрім великоруського (основні діалекти: північновеликоруський, південновеликоруський, західновеликоруський), білоруського (основні діалекти: північно-східний, південно-західний, поліський) і червонноруського (основні діалекти: галицький, карпатський, буковинський), належить і так зване малоруське наріччя з трьома основними діалектами - середньодніпровським, слобожанським і степовим, тобто українська мова відповідно до представленої концепції не має статусу самостійної мови, так само, як і мова білоруська, що не відповідає дійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1г(4РОС)6 + Ш141.14-013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського