РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Небиков М. В. 
Особливості розмноження представників виду Prunus laurocerasus L. in vitro / М. В. Небиков, Л. А. Колдар, Н. В. Дерев'янко // Інтродукція рослин. - 2019. - № 4. - С. 60-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати особливості розмноження представників виду Prunus laurocerasus L. in vitro. Дослідження проведено в лабораторії мікроклонального розмноження Національного дендропарку "Софіївка" НАН України. Використано метод мікроклонального розмноження рослин, який грунтується на індукції морфогенних процесів під дією фітогормонів. Матеріалом для досліджень були молоді нездерев$янілі пагони 3-річних рослин P. laurocerasus, P. laurocerasus "Serbica", P. laurocerasus "Schipcaensis", P. laurocerasus "03.02", одержані з Дослідного господарства "Новокаховське" Інституту рису НААН України. Наведено результати трирічних досліджень особливостей розмноження P. laurocerasus, P. laurocerasus "Serbica", P. laurocerasus "Schipcaensis", P. laurocerasus "03.02" in vitro з використанням різних за фітогормональним складом модифікованих поживних середовищ. Досліджено залежність диференціації експлантів і процесів морфогенезу від вмісту у поживних середовищах фітогормонів (6-бензиламінопурину (6-БАП), індоліл-3-масляної кислоти (ІМК), індоліл-3-оцтової кислоти, 1-нафтилоцтової кислоти (1-НОК)), які сприяли прискореній появі адвентивних бруньок. Установлено, що для P. laurocerasus, P. laurocerasus "Schipcaensis" і P. laurocerasus "03.02" найоптимальнішим було середовище Mypacize - Скуга (MС), деякого додавали 1,0 мг/л 6-БАП (середня кількість утворених пагонів становила відповідно 5,63, 4,66 та 6,61 шт., середня довжина пагонів - 2,3 см, коефіцієнт розмноження - 6,56, 5,34 і 7,24). Для P. laurocerasus "Serbica" ефективним було використання середовища MС-7 з додаванням 1,0мг/л 6-БАП та 0,1 мг/л ІМК, що сприяло утворенню в середньому 4,77 пагона завдовжки 2,09 см з коефіцієнтом розмноження 4,98. Добре розвинені пагони переносили на поживні середовища для ризогенезу. Найбільш ефективним було середовище MС з додаванням 0,5 і 1,0 мг/л 1-НОК: укорінення експлантів становило відповідно 73,2 та 59,5 %. Висновки: для P. laurocerasus, P. laurocerasus "Schipcaensis" та P. laurocerasus "03.02", найоптимальнішим було поживне середовище, до якого додавали 1,0 мг/л 6-БАП, для P. laurocerasus "Serbica" - поживне середовище з додаванням 1,0 мг/л 6-БАП та 0,1 мг/л ІМК Для ризогенезу найефективнішим було поживне середовище з додаванням 0,5 та 1,0 мг/л 1-НОК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12*334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського