РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719718<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рева О. М. 
Превентивне оцінювання комплексної значущості характерних помилок авіадиспетчерів / О. М. Рева, В. В. Камишин, А. М. Невиніцин, С. В. Недбай // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 5. - С. 72-81. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Обгрунтовано, що головним чинником, що пояснює вплив авіаційних операторів "переднього краю" на взаємодію складників концепції безпеки польотів ІСАО є їх "ставлення до небезпечних дій або умов". До цього "ставлення" віднесено й системи переваг на показниках і характеристиках професійної діяльності. Виходячи з рекомендацій ІСАО та статистики авіаційних подій і серйозних інцидентів під час управління повітряним рухом, був сформований спектр з n = 21 характерних помилок авіадиспетчерів, який найбільш повно і всебічно ілюструє їх неправильні рішення. Орієнтуючись на лінгвістичні показники ІСАО щодо визначення рівнів частоти і небезпеки небажаних подій, обгрунтовано проведення їх дефазифікації шляхом застосування зважених коефіцієнтів значущості помилок для визначення індивідуальних і групових систем переваг. Коефіцієнти визначені на п'ятій ітерації застосування математичного методу розстановки пріоритетів. До експерименту було залучено m = 37 професійних авіадиспетчерів. Для узагальнення їх думок стосовно частоти і небезпек помилок був реалізований мультиплікативний підхід, який на відміну від адитивного дозволяє отримати більш обережні результати. Побудовані групові системи переваг випробуваних авіадиспетчерів по показниках частоти і небезпек характерних помилок, які не збігаються. Введений показник нерозрізненості. Встановлено, що його значення для дослідження частоти помилок у груповій системі переваг дорівнює величині <$E roman {R sub LF sup * ~=~1,23~cdot~10 sup -2}>, а для аналізу небезпек помилок - у три рази гірший і дорівнює <$E roman {R sub LD sup * ~=~3,77~cdot~10 sup -2}>. Інтегративний (цілісний) показник значущості помилки узагальнює її коефіцієнти значущості по показниках частоти і небезпек і знаходиться мультиплікативно. Що дало змогу побудувати остаточну групову систему переваг. Ступінь нерозрізненості значущості помилок у ній дорівнює <$E roman {R sub g sup * ~=~0,91~cdot~10 sup -2}>, що свідчить про ефективність запропонованого підходу до реалізації рекомендацій ІСАО щодо урахування в процесах управління безпекою польотів частоти і небезпек небажаних подій. Отримані результати пропонується використовувати для створення методології аналізу ідерева подійі в системах управління безпекою польотів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 + О580.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського