РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліщинський П. О. 
Консервативні методи лікування метастазів у лімфатичні вузли шиї високодиференційованого раку щитоподібної залози шляхом етанолової склеротерапії. Перші результати / П. О. Ліщинський, Ю. Е. Чирков, В. О. Паламарчук, О. А. Товкай // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 1. - С. 33-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити безпечність і ефективність черезшкірної етанолової склеротерапії одиничних метастазів високодиференційованого раку щитоподібної залози (РЩЗ) у разі пролонгації злоякісного процесу. Проаналізовано результати лікування хворих, яким проведено комбіноване лікування високодиференційованого РЩЗ (екстрафасціальна тиреоїдектомія, центральна, латеральна дисекція шиї, лімфаденектомія на стороні ураження, з подальшим проведенням радіойодтерапії у дозі від 100 до 150 mCi), у яких було відзначено пролонгацію злоякісного процесу з метастатичним процесом у поодиноких лімфовузлах шиї (n = 16), з них - 4 чоловіки, 13 жінок, яким було виконано перкутанну етанолову склеротерапію. Середній вік хворих - 43 роки (min - 17 років; max - 66 років). З початку 2012 р. вказаним хворим проведено черезшкірну етанолову деструкцію одиничних метастатичних лімфовузлів шиї. Процедура ЧЕ - завжди виконувалась одним лікарем-радіологом. Жоден пацієнт не потребував попередніх анестезіологічних заходів. Етанолова склеротерапія виконувалася тільки за амбулаторних умов. Ефективність методу лікування оцінювалася за динамікою рівня тиреоглобуліну сироватки крові, антитіл до тиреоглобуліну крові в еутиреозі перед маніпуляцією та через 3, 6 міс та 12 міс, ультразвукових характеристик метастатичних лімфатичних вузлів (наявність кровотоку, ехогенність, геометричні розміри та конфігурація), відсутністю ускладнень. На основі проспективного аналізу результатів лікування методика черезшкірної етанолової абляції метастатичних лімфовузлів шиї у 13 хворих надала позитивний клініко-лабораторний ефект (зниження рівня тиреоглобуліну в середньому на 34,8 % - з <$E2,146~symbol С~5,47> до <$E0,748~symbol С~1,75> нг/мл (p << 0,05); антитіл до тиреоглобуліну на 16,4 % - з <$E11,59~symbol С~5,32> до <$E9,69~symbol С~1,19> IU/мл через 3 міс) та стійку ремісію захворювання, що також підтверджено результатами УЗД шиї (відсутність кровотоку, зменшення розмірів вражених лімфатичних вузлів у 6 хворих у середньому на 37,5 %, з <$E7,0~symbol С~4> мм до <$E4,375~symbol С~2> мм у найбільшому розмірі та за відсутності метастатичного ураження в 7 обстежених хворих). У 2 хворих відзначався ріст метастатичного лімфовузла з наявним кровотоком, із підвищенням рівня тиреоглобуліну в середньому на 52,7 % з 0,18 нг/мл до 0,38, антитіл до тиреоглобуліну крові на 19,4 %, з 10,00 до <$E12,39~symbol С~1,81>. У 1 хворого розміри лімфовузла не змінилися, кровоток був збережений, лабораторні показники - без динаміки. Вказаним 3 хворим виконано повторну склеротерапію. Одержмані результати свідчать про високу ефективність описаного методу лікування метастатичної хвороби (позитивний ефект у 77,8 % пролікованих хворих). Висновки: за наявності пролонгації злоякісного процесу етанолова деструкція метастатичних лімфовузлів надає змогу відмовитись від повторного оперативного втручання, що має низький ризик ускладнень і високу економічну доцільність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452 + Р569.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського