РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бісмак О. 
Алгоритм застосування засобів фізичної терапії в осіб з компресійно-ішемічними невропатіями верхньої кінцівки / О. Бісмак // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 6. - С. 37-42. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - розробити алгоритм реабілітаційних заходів в осіб із компресійно-ішемічними невропатіями верхньої кінцівки (КІНВК). У дослідженні брали участь 67 хворих із КІНВК, серед них було 43 (64,2 %) чоловіки та 24 (35,8 %) жінки. Тривалість захворювання становила від 3 до 18 міс. Вік обстежених варіював від 18 до 57 років, у середньому становив 39,4 +- 6,7 року. Дослідження проводилося на базі неврологічного відділення та відділення фізіотерапії Київської міської клінічної лікарні N 4, м. Київ, у період з 2017 по 2019 рр. Використано наступні методи дослідження: аналіз та узагальнення даних літературних джерел, контент-аналіз медичних карт, реабілітаційне обстеження. Важливою умовою лікування тунельних невропатій є комплексний підхід, який повинен мати такі складові: комплексне реабілітаційне обстеження для визначення основних реабілітаційних проблем; постановка завдань із прогнозуванням отриманого кінцевого результату; добір відповідних індивідуальних та оптимальних для кожного пацієнта засобів фізичної терапії. Розроблено алгоритм фізіотерапевтичного втручання, який включав застосування наступних заходів: кінезотерапії з нейродинамічною мобілізацією, тейпування, стимулювального масажу, апаратної фізіотерапії, механотерапії та гідрореабілітації. Запропонований алгоритм заходів фізичної терапії відрізнявся від стандартних тим, що надав змогу сформувати цілі реабілітаційного процесу з урахуванням диференційованого підходу до вирішення проблеми реабілітації пацієнтів з КІНВК з різним ступенем тяжкості розладів рухових функцій; мав комплексний, міждисциплінарний підхід до вирішення проблем пацієнтів із даною патологією. Зроблено висновки, що розробка алгоритму фізіотерапевтичного втручання для осіб з КІНВК є актуальною проблемою з огляду на те, що КІНВК часто призводять до зниження якості життя людини та тривалої втрати працездатності. Під час розробки алгоритму реабілітаційних заходів необхідно враховувати: індивідуальні особливості функціонального стану пацієнтів за даної патології, наявність і вираженість рухових і чутливих порушень, які залежать від того, який саме нерв руки уражений (серединний, ліктьовий чи променевий), характеру ураження, вік, професійну діяльність і потреби пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4 + Р636.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського