РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719090<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бісмак О. 
Оцінка функціональних порушень верхньої кінцівки в осіб з карпальним тунельним синдромом / О. Бісмак // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 4. - С. 28-32. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Синдром карпального каналу (зап'ястний тунельний синдром (ТС)) є найбільш поширеною формою компресійно-ішемічної невропатії, що зустрічається в клінічній практиці. Мета роботи - оцінити функціональні порушення верхньої кінцівки в осіб із карпальним ТС із використанням Бостонського опитувальника (Boston Carpal Tunnel Questionnaire, BCTQ). Використовувалися аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та інформаційної мережі Інтернет; опитування, збір анамнезу, математичні методи. Для оцінки функціонального стану ураженої верхньої кінцівки під час первинного обстеження застосовано Бостонський опитувальник, який складається з двох шкал: шкали тяжкості симптомів (Symptom Severity Scale, SSS) та шкали функціональних порушень (Function Status Scale, FSS), який заповнювався пацієнтом самостійно. Дослідження проводилося на базі Київської міської клінічної лікарня N 4 у період з 2017 по 2018 рр. В обстеженні взяли участь 37 пацієнтів із карпальним ТС (КТС), із них жінок - 21 (56,8 %) особа, чоловіків - 16 (43,2 %) осіб. Проаналізовано больові та чутливі порушення за шкалою тяжкості симптомів і функціональні порушення за шкалою Бостонського опитувальника. Під час первинного обстеження пацієнтів із КТС виявлено, що у хворих переважав здебільшого помірний (24,3 %) і сильний біль (37,8 %) в ураженій верхній кінцівці, який за останні 2 тижні спонукав хворих прокидатися вночі: 1 раз - 32,4 % пацієнтів, 2 - 3 рази - 29,7 % осіб. Протягом дня 29,7 % хворих скаржилися на помірний біль у руці та 43,3 % осіб турбував сильний біль. Більшість хворих (48,7 %) зазначили, що біль триває від 10 до 60 хв. Щодо функціональних порушень, то найбільші труднощі у хворих виникали при застібанні гудзиків на одязі - 83,8 %, відкриванні пляшки - 86,5 % і виконанні домашньої роботи - 79,9 % осіб. Встановлено, що первинне обстеження хворих із КТС свідчило про наявність болю в ураженій кінцівці, спостерігалися оніміння, зниження чутливості, слабкість м'язів за шкалою тяжкості симптомів Бостонського опитувальника. За шкалою функціональних порушень виявлено труднощі, які виникали у хворих при виконанні повсякденних справ і самообслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.864

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського