РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рожелюк В. М. 
Інституційний підхід до проблеми організації бухгалтерського обліку та її концептуальні основи / В. М. Рожелюк, Н. М. Хорунжак, М. Р. Лучко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 231-241. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Одним із найбільш сучасних напрямів поліпшення організації обліку є використання інституційного підходу у формуванні її концепції в сучасному інформаційному середовищі. Побудова концепції організації обліку на принципах інституціалізму забезпечить підвищення якості та дієвості інформаційної системи обліку для різних груп зацікавлених користувачів. Інституційні підходи в економічної теорії на сьогодні як ніколи актуальні до використання в організації роботи бухгалтерської служби за рівнями підпорядкування від вищого до нижчого з урахуванням психологічного портрету кожного працівника та його впливу на ефективність облікової діяльності. Обгрунтовано призначення концепції, що базується на засадах інституційного підходу до організації обліку в частині врахування інформаційних запитів зацікавлених користувачів. На підставі критичної оцінки сучасних викликів і запитів системи управління визначено особливості трансформації професійної бухгалтерської роботи в русло управлінських функцій. Відповідно до цього обгрунтовано доцільність зміни функціональних повноважень головного бухгалтера як носія комунікативних зв'язків внутрішнього (на рівні бухгалтерії) і зовнішнього (на рівні підприємства в цілому та на макрорівні) середовища. На основі врахування управлінських трансформаційних змін обгрунтовано потребу в уточненні принципів організації бухгалтерської служби на засадах інституційного підходу та запропоновано основний конструктивний принцип організації бухгалтерського обліку. Відповідно до цього окреслено організаційну структуру обліку на засадах врахування групування інтересів користувачів облікової інформації за рівнем її значущості, продукантами (місцями виникнення, чи локалізації), ступенем прогнозованості. Розроблена концептуальна основа організації обліку на базі інституційного підходу сприятиме формуванню єдиного інформаційного простору для забезпечення стабільності діяльності підприємств у ринковому середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,111 + У052.9(4УКР)20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського