РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войтенко В. В. 
Асимптомний первинний гіперпаратиреоз. Клініка, діагностика, лікування (клінічний випадок) / В. В. Войтенко, В. О. Паламарчук // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 4. - С. 80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Первинний гіперпаратиреоз (ПГПТ) - ендокринне захворювання, яке пов'язане з надлишковою секрецією паратгормону та призводить до гіперкальціємії, гіперкальційурії, викликає цілу низку патологічних змін в органах-мішенях. Патофізіологічною основою розвитку захворювання є порушення кальцієво-фосфорного гомеостазу організму людини. Асимптомний ПГПТ зустрічається найчастіше та становить близько 75 - 80 % випадків. Мета роботи - виявлення аденоми прищитоподібної залози за асимптомного ПГПТ за комбінованого застосування клініко-лабораторних діагностичних методів дослідження. У клінічному випадку висвітлено пацієнта чоловічої статі, основною скаргою якого була наявність еректильної дисфункції. Хворий був обстежений за участі кількох спеціалістів, у тому числі терапевтом, урологом, ендокринологом. Проведено визначення гормонального фону (статеві гормони). Але під час визначення паратгормону та кальцію крові було встановлено лабораторний діагноз ПГПТ без чіткої локалізації пухлини. Подальше дообстеження, що включало в себе ультразвукове дослідження, сцинтиграфію прищитоподібних залоз (РФП: 99m Tc-MIBI) та пункційну біопсію, надало змогу запідозрити інтратиреоїдне розташування аденоми прищитоподібної залози. Було виконано операцію, в ході якої у разі використання експрес-гістологічного дослідження встановлено наявність частково інтратиреоїдного розташування аденоми прищитоподібної залози, що й було підтверджено патогістологічним заключенням, та зниженням рівня паратгормону та кальцію у післяопераційному періоді. Висновок: у даному випадку продемонстровано, що еректильна дисфункція може бути досить рідкісним, але зворотним проявом ПГПТ. Інструментальні та лабораторні методи діагностики такі як УЗД, сцинтиграфія, їх поєднання та взаємодоповнення допомагають визначити топіку уражених прищитоподібних залоз та уникнути недоцільних повторних оперативних втручань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського