РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечай О. П. 
Зниження частоти післяопераційної гіпокальцемії у пацієнтів з дифузним токсичним зобом шляхом усунення дефіциту вітаміну D на доопераційному етапі / О. П. Нечай, О. А. Товкай, С. М. Черенько // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив вітаміну D на ризик виникнення та перебіг післяопераційного гіпопаратиреозу та гіпокальцемії у пацієнтів з дифузним токсичним зобом. Проаналізовано результати рівнів паратиреоїдного гормону (ПТГ) та Ca<^>++ в сироватці крові у післяопераційному періоді (ранок наступного дня після операції) та наявність клінічних симптомів гіпокальцемії у 98 хворих, прооперованих з приводу дифузного токсичного зобу. 22 хворим (22,4 %) тиреоїдектомію виконано на тлі лабораторно підтвердженого нормального рівня загального вітаміну (25(OH)D) (>> 30 пг/мл) - основна група. 76 (77,6 %) хворих було прооперовано на тлі зниженого вмісту вітаміну D - контрольна група. За наявністю клінічних ознак гіпокальцемії (один симптом та більше) всіх прооперованих хворих було розподілено на 4 групи: 1 - відсутність явних клінічних проявів, 54 (55,1 %), 2 - легка форма, 23 (23,47 %), 3 - середньої тяжкості, 12 (12,24 %), 4 - тяжка форма, 9 (9,19 %). Доведено збільшення ступеня клінічних проявів гіпокальцемії зі зменшенням рівнів ПТГ та Ca<^>++ крові в групі пацієнтів, прооперованих з приводу ДТЗ (екстрафасціальна тиреоїдектомія) на тлі зниженого вмісту вітаміну D у сироватці крові. Так, у пацієнтів основної групи (нормальний рівень вітаміну D в доопераційному періоді) клінічна гіпокальцемія спостерігалася у 36,37 проти 47,37 % у контрольній групі. Ступінь тяжкості легкий та середній також спостерігалися рідше у основній групі у порівнянні з контрольною (27,27 та 38,16 % відповідно). У пацієнтів з нормальним рівнем (25(OH)D) (>> 30 пг/мл) лабораторні гіпопаратиреоз та гіпокальцемія зустрічалися на 12,2 та 13,64 % відповідно рідше, ніж у пацієнтів зі зниженим рівнем вітаміну D, хоча ця відмінність не набула статистичної достовірності. Одержані результати ілюструють наявність впливу доопераційного гіповітамінозу D на підвищення частоти виникнення післяопераційної гіпокальцемії у пацієнтів, яким виконували тотальну тиреоїдектомію з приводу ДТЗ. А це означає, що термін перебування таких пацієнтів у стаціонарі буде довшим, а самі вони будуть потребувати відповідної корекції лікування. Висновки: гіповітаміноз D спостерігається у 84 % хворих з ДТЗ в доопераційному періоді. Дефіцит вітаміну D у крові хворих з ДТЗ збільшує ризик розвитку післяопераційного гіпопаратиреозу та лабораторної гіпокальцемії на 12,2 та 13,64 % відповідно. Призначення препаратів вітаміну D з метою корекції гіповітамінозу D на доопераційному етапі зменшує вірогідність виникнення післяопераційної клінічної гіпокальцемії у хворих з ДТЗ окрім тяжкої форми та зменшує тривалість стаціонарного перебування хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.83 + Р457.261.202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського