РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ларин А. С. 
Коррекция срединного ятрогенного стеноза гортани в раннем послеоперационном периоде в тиреоидной хирургии / А. С. Ларин, В. А. Паламарчук, В. В. Войтенко // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 1. - С. 33-43. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Мета роботи - визначення тактики лікувальних заходів у хворих з прогресуючим серединним стенозом гортані в ранньому післяопераційному періоді в хірургії щитоподібної залози (ЩЗ). Проведено аналіз проявів серединного стенозу гортані у 17 пацієнтів. Розглянуто варіанти консервативного лікування у 10 пацієнтів і хірургічного лікування у 7 пацієнтів з неефективністю консервативної терапії та прогресуванням стенозу. Консервативну терапію застосували у 10 пацієнтів, у двох відзначалася позитивна динаміка з повним відновленням функцій гортані. Можливою причиною травми могло бути механічне некритичне пошкодження зворотного гортанного нерва (ЗГН) зі збереженням анатомічної цілісності або його електротравма. У п'яти пацієнтів було відзначено відновлення рухливості однієї голосової складки (ГС), контралатеральна ГС займала парамедіанне або латеральне положення. У трьох пацієнтів було виконано лікування ЛОР-спеціалістами: латерофіксацію, хордектомію. У підсумку, повне відновлення функцій гортані настало в 20 % випадків, голосова функція гортані не відновилася в повному обсязі в 70 %. За хірургічного лікування в одному випадку видимих пошкоджень ЗГН виявлено не було. Причиною розвитку серединного стенозу слід вважати підвищену електрочутливість. Процес відновлення тривав до 1 міс. У другому випадку було виявлено циркулярну травму обох ЗГН. Виконано зліва анастомоз ЗГН і ЗГН, праворуч - неселективну реінервацію анастомозом ansa cervicalis і ЗГН, але прогресуюча дихальна недостатність призвела до виконання латерофіксації ГС. Фонаторну функцію було втрачено. У шести пацієнтів було виявлено порушення цілісності одного ЗГН. Всім провели реінервацію гортані анастомозом ansa cervicalis і ЗГН. В результаті досягнуто поліпшення фонаторної функції гортані за відсутності або невиразної дихальної недостатності. Висновки: післяопераційний стеноз гортані - загрозливий стан. Ревізія показана, якщо немає достовірної інформації про цілісність ЗГН, за наявності ознак гострої денервації внутрішніх м'язів гортані. Неефективність консервативної терапії, дихальна недостатність - показання до проведення хірургічної ревізії та оцінки цілісності ЗГН. Неселективна реінервація ansa cervicalis і ЗГН досить ефективна у разі цілісності контрлательного ЗГН і практично повністю відновлює соціальну складову голосу. У випадку стенозу гортані в разі циркулярної травми обох ЗГН доцільна унілатеральна селективна реінервація заднього щиточерпакоподібного м'язу. Дана методика вимагає подальшого вивчення і вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського