РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Недоборенко В. М. 
Вплив ожиріння на перебіг залізодефіцитної анемії у жінок та оцінка їх якості життя / В. М. Недоборенко, І. П. Кайдашев // Лікар. справа. - 2019. - № 4. - С. 22-28. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Залізодефіцитна анемія (ЗДА) є однією з причин виникнення хронічної втоми із зниженням якості життя, порушенням когнітивних функції та погіршенням продуктивності праці. Ожиріння як стан хронічного низькоінтенсивного запалення є одним з факторів, що підвищує ризик анемії та погіршує якість життя в загальній популяції. Звернуто увагу на високе глобальне поширення анемії серед невагітних жінок репродуктивного віку у світі та поширення в більшості країн високого індексу маси тіла серед жінок у порівнянні з чоловіками. Мета дослідження - визначити вплив ожиріння на клініко-лабораторні особливості та якість життя жінок із ЗДА. Проаналізовано основні маркери ЗДА і гематологічні показники у жінок з ожирінням (n = 30) у порівнянні з контрольною групою (n = 10), де були хворі жінки на ЗДА, але без ожиріння. Встановлено, що статистичної різниці між цими показниками не було, але все ж таки рівень феритину в сироватці крові в жінок з ожирінням був вищий та становив (<$E4,70~symbol С~2,68>) нг/мл у порівнянні з (<$E3,50~symbol С~2,93>) нг/мл та мав достовірний кореляційний позитивний взаємозв'язок з індексом маси тіла. Під час аналізу опитувальників виявлено, що ожиріння все ж таки у жінок із ЗДА та ожирінням є значущим чинником, що визначає зниження якості життя в основному в фізичному аспекті за відсутності суттєвого впливу на психосоціальні компоненти здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р411.033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жc20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського