РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718597<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лінський І. В. 
Вживання алькогольних напоїв і розлади адаптації у комбатантів (результати пілотного дослідження) / І. В. Лінський, О. І. Мінко, О. В. Бараненко, М. О. Овчаренко, Ю. О. Євтушенко, Є. Ю. Вербицький, О. С. Самойлова, Н. М. Лісна, С. В. Гольцова, О. М. Линев // Лікар. справа. - 2019. - № 4. - С. 16-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У результаті проведеного дослідження визначено специфічні психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання спиртних напоїв в учасників АТО з урахуванням рівнів і стилю його вживання. Виявлено взаємозв'язок між розладами внаслідок вживання спиртних напоїв і наслідками бойової психічної травми. Показано, що у цілому перехід від умов позиційної війни до умов мирного життя супроводжується зменшенням вживання спиртних напоїв (незалежними від нього особами), зниженням рівня шкідливих наслідків, покращанням психічного статусу і незначним і якості життя, однак є виняток, особливо це стосується стресових розладів і рівень впливу стресової події майже не змінюється. Жодних адаптивних (корисних) середньо- та довгострокових ефектів спиртних напоїв в армійців, і у демобілізованих військових виявити не вдалося (швидкоплинна анксіолітична та снодійно-седативна дія спиртних напоїв не має тривалих позитивних наслідків, на відміну від негативних). Психопатологічні фактори, що впливають на розлади внаслідок вживання спиртних напоїв, майже не змінюються у разі переходу від бойових умов до мирного життя, змінюється вплив лише окремих складових. Тому заходи, спрямовані на запобігання дезадаптації (тобто формуванню нових та загостренню існуючих психічних і поведінкових розладів, у тому числі наркологічного профілю) мають включати принципу спадкоємності. Бажано, щоб між фахівцями та закладами, відповідальними за психогігієну військових і демобілізованих, підтримувався якомога якісний зв'язок щодо методичних спрямувань надання медичної та реабілітаційної допомоги. Значний рівень споживання психоактивних речовин (ПАР) серед комбатантів може свідчити про незадоволений попит на адаптогени (як хімічного, так і нехімічного походження), вживання яких не призводило б до таких негативних наслідків, як вживання спиртних напоїв та інших ПАР. Це виклик для сучасної військової психофармакології, військової психології та військової психофізіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жc20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського