РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тараріко Ю. О. 
Потенціал біопродуктивності зрошуваних агроекосистем у Правобережному Лісостепі / Ю. О. Тараріко, Я. П. Цвей, Г. І. Личук // Агроекол. журн.. - 2019. - № 3. - С. 70-80. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено, що у лісостеповій зоні зрошувальною мережею на початку 90-х років минулого століття охоплювалося майже 0,8 млн га. Внаслідок кліматичних змін виникла потреба в обгрунтуванні доцільності відновлення і розширення зрошувальних меліорацій. Встановлено, що за впливом на врожайність усіх культур сівозміни тривале застосування соломи з NPK і гною з NPK виявилося рівно значним щодо зростання продуктивності сівозміни з 4,7 на природному фоні до 6,4 т к. од./га, або на 27 %. У найсприятливіші роки, що демонструють близький до оптимального рівень зволоження, продуктивність сівозміни на контролі збільшується до 7,6 т к. од./га, або на 37 %: на тлі застосування соломи + NPK - до 8,9, або на 33 %; застосування гною + NPK - до 8,8 т к. од./га, або на 32 %. Добрива зменшують коефіцієнт варіації врожайності культур з високого - 35 % до середнього рівня - 23 - 25 %. У загальній продуктивності сівозміни частка пшениці озимої варіює у межах 8 - 10 %, цукрових буряків - 10 - 12, кукурудзи - 17 - 23, гороху - 5 - 6, конюшини - 7 - 8 і ячменю ярого - 7 - 9 %. Встановлено, що для виробництва оптимальною є короткоротаційна сівозміна: 1 - кукурудза: 2 - пшениця озима (ячмінь ярий): 3 - цукрові буряки. За поліпшення поживного і водно-повітряного режимів та оптимізації сівозмінного чинника очікувана продуктивність чорнозему типового у Правобережному Лісостепі буде на рівні 12 т к. од./га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П195

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського