РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Євстаф'єва В. О. 
Вплив ектопаразитів роду Ctenocephalides на гематологічні показники інвазованих собак / В. О. Євстаф'єва, К. О. Горб // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 215-220. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Блохи - це паразитичні комахи, що відносяться до роду Siphonaptera. Всі вони мають практично однакову будову тіла і спосіб життя. Класифікують паразитів загалом за однією ознакою - виду тварини, на якому вони живляться. Серед популяції домашніх собак найбільш поширеними та адаптованими до цього виду тварин є блохи роду Ctenocephalides. Їх паразитування може супроводжуватися алергічним дерматитом, залізодефіцитною анемією та виснаженням інвазованих собак. Дослідження виконували на базі лабораторії кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтавської державної аграрної академії та в умовах ветеринарного сервісу "Vetexpert". Мета дослідження - вивчити вплив збудників ктеноцефальозу на гематологічні показники інвазованих собак залежно від інтенсивності інвазії. За результатами проведених досліджень встановлено, що кровосисні комахи негативно впливають на організм тварин, причому тяжкість перебігу хвороби залежить від інтенсивності інвазії. За паразитування до 15 екземплярів бліх на тілі тварини в їх крові достовірно (P << 0,05) збільшується кількість лейкоцитів (на 12,3 %), що відбувається через збільшення кількості еозинофілів (на 36,7 %). Водночас незначно у крові інвазованих собак зменшується кількість еритроцитів (на 8,4 %) та вміст гемоглобіну (на 9,9 %), але ці зміни не мають достовірних відмінностей. В умовах значної інтенсивності інвазії (16 - 47 екз. бліх на тілі тварини) в дослідних собак виявляли ознаки анемії, про що свідчить достовірне (P << 0,01) зменшення в їх крові кількості еритроцитів (на 17,5 %) та вмісту гемоглобіну (на 19,8 %). Одночасно зростає кількість лейкоцитів на 19,8 % (P << 0,001). Показники лейкоформули характеризуються більш значними змінами у крові собак в умовах високої інтенсивності інвазії - збільшується кількість еозинофілів до 9,00 +- 0,89 % (у 2,4 раза, P << 0,01) та паличкоядерних нейтрофілів до 6,80 +- 0,37 % (у 1,5 раза, P << 0,05) порівняно з показниками у клінічно здорових тварин (3,80 +- 0,80 та 4,40 +- 0,81 % відповідно). Одержані дані розширяють уже наявні дані щодо патогенезу за умови ктеноцефальозу собак, а також дозволять ефективно проводити не тільки специфічну, але й симптоматичну терапію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського