РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Присяжнюк А. Є. 
Епідеміологія раку молочної залози в Україні з урахуванням факторів ризику Чорнобильської аварії / А. Є. Присяжнюк, Д. А. Базика, А. Ю. Романенко, З. П. Федоренко, М. М. Фузік, Н. А. Гудзенко, Н. К. Троцюк, Л. О. Гулак, Є. Л. Горох, А. Ю. Рижов, О. М. Хухрянська, С. А. Даневич // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 24. - С. 150-168. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка можливого впливу аварії на Чорнобильській АЕС на рівень захворюваності на рак молочної залози (РМЗ) у жіночого населення України в цілому і в окремих групах постраждалих. Об'єкт дослідження: жіноче населення України в цілому і окремі групи постраждалих - жінки-учасниці ліквідації наслідків аварії (УЛНА) у 1986 - 1987 рр., евакуйовані із зони відчуження та мешканки найбільш забруднених радіонуклідами територій. Досліджено статистичні, математичні, картографічні. Поточне дослідження, що охоплює значний часовий період (1976 - 2016 рр.), виявило стійку часову і територіальну агломерацію областей з більш високим рівнем захворюваності на РМЗ в південних і південно-східних регіонах України. Нижчий - у західних і північних регіонах. Спостережено стабільне зростання рівня захворюваності, але в останні роки це зростання уповільнилось. Епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на РМЗ жіночого населення України впродовж 30 років після Чорнобильської аварії в цілому залишається стабільною. Разом з тим відмічено істотне зростання частоти цієї патології в групах постраждалого населення, особливо жінок - УЛНА. Висновки: визначено стійку агломерацію областей з високими рівнями захворюваності на півдні та південному сході, низькими - на заході та півночі країни. Динаміка захворюваності на РМЗ в Україні в цілому характеризується стійким зростанням, хоча в останні роки її темпи дещо знизились. Серед окремих груп населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС (УЛНА, евакуйовані жінки із зони відчуження, мешканки найбільш забруднених радіонуклідами територій), тільки у жінок-ліквідаторів 1986 - 1987 рр. участі відмічено суттєве зростання захворюваності на РМЗ, яке перевищує національні показники у 1,3 - 1,6 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р361.4 + Р11(4УКР)026.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського