РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крючкова І. В. 
Норма валового заощадження: теорія та практика / І. В. Крючкова // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 3. - С. 7-39. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Наукове обгрунтування норми заощадження є одним із ключових питань у моделях економічного зростання та фундаментальним параметром економічної архітектоніки з огляду на довгострокову динаміку зростання і структури сукупного попиту. Мета статті - демонстрація генезису теорії норми валового заощадження, починаючи з класиків політичної економіки, до теоретичних обгрунтувань ендогенізації норми заощаджень у моделях економічного зростання і далі - детальний розгляд складових валового заощадження з аналізом чинників, що впливають на його рівень на базі статистичних даних. Саме емпіричний аналіз надає можливість перевірити достовірність теоретичних концепцій та з'ясувати справедливість висновків теоретиків. Показано велику прірву між класичним баченням норми заощадження як результату дії природного закону, що веде до саморегуляції параметрів відтворення ВВП, з одного боку, та суто раціональних поглядів, що сформувалися в період становлення і розвитку теорії, та моделей економічного зростання - з іншого. На базі емпіричних досліджень доведено, що норма заощадження та норма нагромадження капіталу відрізняються в економіках різних країн і залежать від: ступеня втручання держави в розподіл валового наявного доходу між інституційними секторами економіки та у структурування домашніх господарств за рівнем доходів, рівня державних соціальних трансфертів, глибини дисбалансів доходів та витрат інституційних секторів економіки і, відповідно, - їх чистих запозичень і накопичених боргів, а також фази економічного циклу, в якому перебуває економіка країни, та якості інвестиційного середовища. Практичне значення дослідження важливе для обгрунтування фіскальної політики, особливо щодо її впливу на рівень валового заощадження сектора нефінансових корпорацій і сектора державного управління, а також рівня державних соціальних і капітальних витрат. Публікацію підготовлено за виконання НДР "Макроперспективи ендогенізації економічного розвитку України" (державний реєстраційний N 0117U006435).


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У9(4УКР)0-967

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського