РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sulaiman A. A. 
Optical and electrical properties of n-type porous silicon produced by electrochemical etching and study the influence of gamma-irradiation = Оптичні та електричні властивості пористого кремнію n-типу, отриманого методом електрохімічного травлення та дослідження впливу на нього gamma-випромінювання / A. A. Sulaiman, A. A. K. Muhammed, M. M. Ivashchenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 5. - С. 05025-1-05025-6. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Шари пористого кремнію було одержано за допомогою методу електрохімічного травлення. Проведено дослідження фізичних та структурних властивостей шарів. Растрову електронну мікроскопію (РЕМ) та фрактографію було використано для дослідження впливу гамма-випромінювання на поруватість зразків залежно від ступеня опромінення. Ріст поруватості у проекції ширини може бути пояснений збільшенням кількості дірок на поверхні шару кремнію у разі збільшення дози опромінення. Фрактограми шарів вказують на ріст кристалітів перпендикулярно підкладці з орієнтацією росту <<111>>. Дослідження спектрів пропускання та відбивання показало, що у разі збільшення дози опромінення від 0 до 100 Гр значення пропускання зразка зменшувалося, а відбивання, відповідно, збільшувало своє значення. Дослідження спектрів фотолюмінесценції шарів вказало на те, що утворення суцільних шарів кремнію призводить до зменшення інтенсивності піків фотолюмінесценції у разі збільшення інтенсивності гама-випромінювання, що пов'язане зі збільшенням площі поверхні зразка та більшим значенням забороненої зони у порівнянні з масивним зразком. Проведено розрахунок таких електрофізичних параметрів, як питомі опори та провідності, висота потенційного бар'єру та фактор ідеальності. Висота потенційного бар'єру у всіх випадках мала невелике значення, що пов'язано з наявністю інтерфейсу між шаром пористого кремнію та кремнієвою підкладкою, що призводить до виникнення дефектної підструктури. У разі збільшення дози опромінення з 0 до 100 Гр фактор ідеальності збільшував своє значення з 1,544 до 17,563, відповідно. Спостерігалося зменшення значення питомого опору у разі збільшення значення гамма-опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського