РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717622<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchuk V. Ye. 
Physical interpretations of internal magnetic field influence on processes in tribocontact of textured dimple surfaces = Фізичні уявлення впливу внутрішнього магнітного поля на процеси в трибоконтакті текстурованих лункових поверхонь / V. Ye. Marchuk, M. V. Kindrachuk, V. I. Mirnenko, R. G. Mnatsakanov, A. O. Kornienko, O. V. Bashta, S. V. Fedorchuk // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 5. - С. 05013-1-05013-5. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Сформовано фізичні уявлення впливу внутрішнього магнітного поля (МП) на процеси і явища в місцях трибоконтакту з текстурованими лунками. Експериментальними дослідженнями встановлено, що поряд з традиційними процесами утворення і руйнування поверхневого шару трибоконтакту, виникають процеси збудження внутрішніх МП на кромках дискретних ділянок. Залежно від контактної пари, індукція МП на кромках дискретних ділянок становить 44 - 65 мТл. Розглянуто фізичні процеси впливу МП на механізм вилучення продуктів зношування за умов граничного змащення. Показано, що пондеромоторна сила в МП являє собою силу, яка діє на частинку в неоднорідному МП і спрямовує її в бік більшої індукції МП і кромок дискретних ділянок. Досліджено фізичні процеси впливу внутрішнього МП на мастильний матеріал, в результаті якого відбувається дипольно-орієнтаційна поляризація молекул мастильного матеріалу за рахунок поглинання енергії МП молекулами мастильного матеріалу. В результаті збільшується кількість діамагнітних молекул мастильного матеріалу на поверхні трибоконтакту, утворюється стабільний мастильний шар і менше енергії необхідно витратити на регенерацію граничних мастильних плівок, що позитивно впливає на зносостійкість поверхневого шару деталей з текстурованими лунковими поверхнями. Дані процеси зберігають свою активність у процесі тертя у разі виходу молекул мастильного матеріалу за межі дії МП, створеного кромками дискретних ділянок. Досліджено залежність тангенса кута діелектричних втрат мастильного матеріалу від температури і МП. Зростання температури мастильного матеріалу вище <$E20~symbol Р roman C> призводить до швидкого збільшення тангенса кута діелектричних втрат в 1,8 разу у порівнянні з діелектричними втратами мастильного матеріалу, не підданого впливу МП, за рахунок формуванням іон-радикальних комплексів і комплексів з переносом заряду, що сприяє збільшенню релаксаційних втрат за рахунок збільшення числа дипольних молекул і слабо зв'язаних іонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + В334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського