РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Loboda V. B. 
High-vacuum pump of orbitron type: electrophysical principles of work and design features = Високовакуумний насос орбітронного типу: електрофізичні принципи роботи та особливості конструкції / V. B. Loboda, J. Q. Ren, M. Ya. Dovzhyk, S. M. Khursenko, M. C. Liang // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 5. - С. 05010-1-05010-7. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Наведено результати досліджень роботи орбітронного гетерно-іонного вакуумного насоса (ОПН) з азотною кріопанеллю. Запропоновано розраховані середні значення питомих швидкостей відкачування різних газів плівкою титану. Особливістю ОПН є те, що в ньому електрони емітовані термокатодом використовуються як для розігріву і сублімації Ti, так і для іонізації газових молекул. Активні гази відкачуються завдяки хемосорбції неперервно відновлюваної титанової плівки, інертні гази - внаслідок іонізації їх атомів електронами, що рухаються у порожнині насоса, подальшого прискореного руху утворених іонів до стінки корпусу насоса їх імплантацією в титанову плівку й "замуровуванням" у ній атомів Ti, що осідають. Тими ж прискореними електронами іонізується і певна частина молекул активних газів та молекули важких вуглеводнів, які також сорбуються титановою плівкою. Описано конструктивні особливості ОПН та режими його роботи. За допомогою мас-спектрометра МХ7304А вивчено склад залишкової атмосфери вакуумної камери за її відкачування до надвисокого вакууму залежно від режимів роботи ОПН. Установлено, щр основною особливістю мас-спектрів залишкової атмосфери вакуумної камери у разі її відкачування ОПН є повна відсутність у мас-спектрах піків з M >> 44 а.о.м. (молекул важких вуглеводнів). Основною складовою залишкової атмосфери за водяного охолодження ОПН є метан СН4, кількість якого і визначає граничний вакуум у камері. У разі використання азотної кріопанелі основною складовою залишкової атмосфери є водяна пара H2O. Зроблено висновок, що сконструйований ОПН з азотною кріопанеллю є ефективним відкачуючим засобом для створення надвисокого безмасляного вакууму в металевих вакуумних установках, які повністю прогріваються.


Індекс рубрикатора НБУВ: З776

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського