РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000717599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матюха Л. Ф. 
Остеопороз, як прояв дефіциту вітаміну D. Методи профілактики та корекції / Л. Ф. Матюха, Н. В. Гриб // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 193-201. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Остеопороз (ОП) - прогресуюче захворювання кісткової тканини, яке уражає сотні мільйонів людей в цілому світі. Його значна розповсюдженість пояснюється тривалим безсимптомним перебігом і недостатнім рівнем застосування профілактичних заходів. Найбільш оптимальним превентивним методом є визначення рівня вітаміну D та проведення корекції його недостатності серед здорового населення. Мета дослідженя - вивчити основні методи профілактики ОП та недостатності вітаміну D в контексті зменшення кількості ускладнень та покращання якості життя пацієнтів. Під час проведення дослідження було використано бібліосемантичний та аналітичний методи. Проведено аналіз європейських та американських рекомендацій і клінічних настанов: European League Against Rheumatism (EULAR), Osteoarthritis Research Society International (OARSI), American College of Rheumatology (ACR), International Osteoporosis Foundation (IOF), The National Institute for Health and Care Excellence (NICE), Vitamin D Society на предмет найбільш актуальних методів профілактики остеопорозу. Здійснено огляд статей електронних медичних баз даних: PubMed, Scopus, Cochrane. Результати. На сьогоднішній день в Україні існує необхідність проведення скринінгу дефіциту вітаміну D на первинній ланці медичної допомоги. Найбільш оптимальним є визначення рівня 25-(OH) D в сироватці крові, серед популяції віком від 18 років. Визначення кальцидіолу показує сумарний показник вітаміну D, який виробляється в шкірі та поступає в організм разом з продуктами харчування чи під час додаткового медикаментозного вживання з тривалим періодом його напіврозпаду, що становить 15 днів. Крім того, недостачі вітаміну D в організмі можливо запобігти за допомогою методу помірного перебування під сонячними променями, шляхом вживання їжі природньо збагаченої вітамінами, фортифікованих продуктів та вищезгаданого додаткового споживання вітаміну D у вигляді харчових чи медикаментозних добавок. Висновки: популяризація скринінгу недостатності вітаміну D, модифікація способу життя є ефективним та відносно недорогим профілактичним заходом, який сприятиме покращанню якості життя пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського