РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Goranova Z. 
Antioxidant properties and color characteristics of sponge cakes containing functional components = Антиоксидантні властивості та характеристики кольору бісквітного печива з функціональними компонентами / Z. Goranova, M. Baeva, R. Vrancheva, T. Petrova, S. Stefanov // Ukr. Food J.. - 2019. - 8, № 2. - С. 260-270. - Бібліогр.: 44 назв. - англ.

Досліджено вплив функціональних компонентів (топінамбур, лушпиння какао та пшениці-однозернянки) на колір, антиоксидантні та функціональні властивості бісквітних коржів. Антиоксидантну активність бісквітних коржів оцінювали методами ABTS, CUPRAC, FRAP і DPPH. Аналіз проб також включав вимірювання властивостей кольору в системі кольоровості CIEL<^>*a<^>*b<^>* з використанням колориметра. Найменша антиоксидантна активність спостерігалася в 100-відсотковому пшеничному борошні (контроль), оціненому чотирма методами. Однак антиоксидантна активність не виявлена методом DPPH. Антиоксидантну активність борошна з какао-лушпинням порошку та печива з лушпинням какао досліджено чотирма методами для різних механізмів антиоксидантної дії. Антиоксидантна активність функціональних компонентів - порошок какао - лушпиння та цільнозернового борошна пшениці-однозернянки, що визначається CUPRAC-аналізом, склала 203,75 +- 0,55 мМ TE/г DM; 117,94 +- 0,24 мМ TE/г DM, а згідно з ABTS-аналізом - 107,5 +- 0,68 мМ TE/г DM; 520,85 +- 5,71 мМ TE/г DM відповідно. Бісквіт із 50 % цільнозернового борошна пшениці-однозернянки можна розглядати як функціональний продукт із більш ефективними антиоксидантними властивостями. Яскравість (58,50 +- 7,43), значення показників кольору a<^>* (9,90 +- 1,93) і b<^>* (26,31 +- 0,85) для контролю скоринки істотно не відрізнялися від показників бісквіту з цільнозернового борошна з пшениці-однозернянки (L<^>* = 60,48 +- 6,27; a<^>* = 9,42 +- 1,69; b<^>* = 25,68 +- 1,44), тому що каротиноїди і лютеїн надають гарне наближення до кольору, якого надає бісквіту цільнозернове борошно з пшениці-однозернянки. Колір середини м'якуша на контрольному зразку був подібним до кольору бісквіту з цільнозернового борошна пшениці-однозернянки. Згідно з результатами, бісквіт із топінамбуром (<$E DELTA E~=~6,62>) і какао-лушпинням (<$E DELTA E~=~23,53>) має загальну різницю кольорів, яка помітна для людського ока. Встановлено, що бісквіт із цільнозерновим борошном із пшениці-однозернянки має ефективні антиоксидантні властивості. Колір контрольних зразків був подібним до кольору бісквіту з цільнозернового борошна пшениці однозернянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського