РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Skrotskyi S. 
Influence of nanoparticles on the solventogenesis of bacteria Сlostridium beijerinckii ІМV В-7806, Clostridium acetobutylicum ІМV В-7807 = Вплив наночастинок на сольвентогенез бактерій Сlostridium beijerinckii ІМВ В-7806, Clostridium acetobutylicum ІМВ В-7807 / S. Skrotskyi, S. Voychuk, L. Khomenko, O. Vasyliuk, V. Pidgorskyi // Ukr. Food J.. - 2019. - 8, № 1. - С. 110-118. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Зважаючи на те, що наночастинки (НЧ) використовуються самою природою, актуальним залишається питання застосування альтернативних, спроектованих людиною НЧ, для одержання бажаного біологічного чи медичного ефекту. В галузі біотехнології НЧ можуть виявитися як каталізаторами біохімічних процесів, так і протекторами (кріо-, осмо-), сорбентами токсичних метаболітів, провідниками і медіаторами, сигнальними молекулами тощо. Вивчено вплив наночасток металів (оксиди заліза, церію, срібла, золота та гадолінію) на біосинтез бутанолу штамами ацетоно-бутилових бактерій Сlostridium beijerinckii ІМВ В-7806 і C. acetobutylicum ІМВ В-7807. Синтез основних продуктів АБЕ-ферментації (ацетону, бутанолу і етанолу) змінювався при наявності НЧ в середовищі культивування. Встановлено, що для штаму Сlostridium beijerinckii ІМВ В-7806 всі НЧ пригнічували синтез бутанолу порівняно з контролем. А при використанні НЧ оксиду срібла для синтезу бутанолу штамом C. acetobutylicum ІМВ В-7807 спостерігали тенденцію (<$E p~symbol Г~0,16>) до збільшення виходу бутанолу з 9,0 +- 0,6 г/л у контролі до 11,1 +- 1,8 г/л і 11,1 +- 1,1 г/л при концентраціях НЧ 0,1 і 10 <$E eta roman M> відповідно. Характер змін залежав від типу НЧ та їх концентрації. Підібрано оптимальні концентрації вивчених НЧ, а також висловлені припущення щодо можливих механізмів дії НЧ на процес АБЕ-ферментації. Вивчено регулюючий потенціал НЧ для координування процесів АБЕ-ферментації і синтезу жирних кислот з метою збільшення виходу цільового продукту. Висновки: ефект дії НЧ вказує на те, що синтез органічних розчинників ацетоно-бутиловими бактеріями має штамову специфічність та визначається не тільки ростовими характеристиками, але й роботою самих ферментних систем незалежно від росту бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.252*801.1-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського