РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Москаленко А. М. 
Дослідження фенолокарбонових кислот сировини безсмертника приквіткового (Helichrysum bracteatum) / А. М. Москаленко, Н. В. Попова // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 3. - С. 77-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Фармацевтична промисловість потребує збільшення асортименту та кількості лікарської рослинної сировини для отримання ефективних лікарських препаратів. Лікарські засоби, виготовлені на основі лікарських рослин, чинять різнопланову і багатофакторну фармакологічну дію. Розширення асортименту лікарських рослин, перш за все, можливо, за рахунок вивчення лікарських рослин, які широко використовуються в народній медицині, і рослин, системно близьких до офіцинальних рослин. Фенолокарбонові кислоти чинять виражену фармакологічну дію при застосуванні в різних напрямках медицини і мають значення як самостійні біологічно активні речовини для лікарських засобів. У зв'язку з цим особливий інтерес становить пошук рослин, які в своєму складі мають великий вміст фенолокарбонових кислот та є перспективною сировинною базою. Мета дослідження - вивчення фенолокарбонових кислот у сировині безсмертника приквіткового (Helichrysum bracteatum) за допомогою ТШХ і ВЕРХ. Для дослідження використовували подрібнену сировину безсмертника приквіткового. Проводили аналіз окремо в квітках і в траві рослини. Для ідентифікації фенолокарбонових кислот у досліджуваних об'єктах використовували 50 % водно-спиртові витяжки, які піддавали хроматографічному аналізу із застосуванням тонкошарової хроматографії (ТШХ). Для проведення ВЕРХ аналізу хроматографію проводили на рідинному хроматографі Agilent Technologies 1200. При цьому в якості рухомої фази використовували метанол і 0,1 % розчин мурашиної кислоти у воді. В результаті аналізу в досліджуваній сировині визначено 8 фенолокарбонових кислот: галову, гідроксифенілоцтову, кофейну, кумарову, ферулову, синапову, цинамову, хінну. У великій кількості в квітках знаходиться хінна кислота (33,11 %), синапова кислота (29,91 %) і кумарова кислота (20,55 %), а в траві серед фенолокарбонових кислот основною є хінна кислота (85,23 %). Решта фенолокарбонових кислот міститься в значно менших кількостях. Висновки: вперше було проведено дослідження якісного складу і вмісту фенолокарбонових кислот трави і квіток безсмертника приквіткового за допомогою методів ТШХ та ВЕРХ. Отримані дані в результаті цього дослідження свідчать про перспективність подальшого фітохімічного дослідження безсмертника приквіткового і розробку на його основі нових лікарських препаратів і дієтичних добавок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111безсмертник + Р281.7/9 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського